رای وحدت رویه مرجع حل اختلافات مربوط به توسعه معابر

مرجع حل اختلافات مربوط به توسعه معابر رای وحدت رویه شماره ۲۱۱۱ مورخ ۱۰/۱۰/۱۳۳۵

 رای وحدت رویه : از قانون اصلاح توسعه معابر مصوب ۴/۱/۱۳۲۰ مستفاد می‌شود این است که قانونگذار برای تسریع در حل اختلاف و تعیین تکلیف افراد در موردی که شهرداری زمین مشجر یا مزروع با بیاض یا خانه یا مستغل اشخاص را برای توسعه یا اصلاح یا احداث برزن یا خیابان یا میدان، گذر، توی، انهار یا قنوات برای تسهیل آمد و شد یا زیبایی شهر یا سایر نیازمندی‌های شهر لازم بداند تصرف نماید مرجع صالح برای رسیدگی و حل اختلاف هیأت سه نفری مذکور در ماده (۱۴) قانون مذکور را تعیین نموده و رأی هیأت نامبرده قطعی می‌باشد. بنابراین در دعاوی که موضوع آن مشمول قانون اصلاح توسعه معابر بوده باشد مرجع صالح برای رسیدگی به موضوع هیأت سه نفری مذکور در ماده (۱۴) قانون مزبور است و رأی شعبه اول دیوان کشور خالی از اشکال است.

دیوان عالی کشور عالی‌ترین مرجع قضایی در ایران است که به منظور نظارت بر اجرای صحیح قوانین در محاکم و ایجاد رای وحدت رویه قضایی و انجام مسوولیت‌های که طبق قانون به آن محول می‌شود براساس ضوابطی که رئیس قوه قضاییه تعیین می‌کند تشکیل شده‌است. این دیوان از برجسته‌ترین قضات کشور تشکیل شده‌است.

….


رای وحدت رویه،رای،دیوان عالی کشور،وکیل دیوان،وکالت در دیوان،موسسه حقوقی،وکیل،law،lawyer،شماره 2111


گروه وکلای دادشید

موسسه حقوقی ندای عدالت ساعی (گروه وکلای دادشید) با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری آماده ارائه انواع خدمات حقوقی و در مراجع حقوقی کیفری دیوان عدالت و  سایر مراجع حقوقی و اداری توسط  و مشاوره حقوقی در سرتاسر کشور می باشد جهت ارتباط با این مجموعه اینجا را کلیک کنید.

همیشه بخاطر داشته باشید؛ مسائل مشابه حقوقی الزاماََ راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با یا مشاور حقوقی هیچ گونه اقدامی انجام ندهید.


 

2 پاسخ
 1. سارا گفته:

  باسلام
  سؤالات متعددي از شما وكلاي گرامي داشته ام
  حدود ٢ماه پيش خانمي ب اسم وكيل ب زندگي ما وارد ميشوند وكالت كاري از پدرم گرفته بعد زير پاي ايشان مينشينند ك زنشان شوند ودر همان تاريخ ي وكالت كامل ميگيرند- براي ازدواج – ازدواج ب صورت محضري انجام ميشود و هنوز ثبت سيستم نشده است سوالي داشتم از خدمتتان ك ميشود ب صورت غيابي پدر من از ايشان طلاق گرفت ؟؟ چون ما ب خيليا مراجعه كرديم و جواب قطعي نگرفتيم

 2. admin گفته:

  با سلام
  پدر شما هر موقع بخواهد با پرداخت حق و حقوق قانونی آن منجمله مهریه و…آن خانم میتوانند ایشان را طلاق دهند و نیازی به رضایت یشان نیست.
  و باید حتما تکلیف مهریه مشخص شود. فقط چیزی که جای بحث دارد این که مهریه را چه کسی و به چه میزان مشخص کرده است.
  در صورت امکان تلفنی مشاوره بگیریدتا بهتر بتوانیم راهنمایی تان بکنیم
  موفق باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.