دادخواست اجاره عقب افتاده

دادخواست اجاره عقب افتاده_گروه وکلای دادشید

دادخواست عقب افتاده

 دعاوی ثبتی،  ثبت اسناد،  وصول مطالبات،  ،   برگشتی،  ثبتی،  ملکی، مشاوره حقوقی، مشاوره با  پایه یک دادگستری،   دادگستری،، ،مشاوره آنلاین رایگان،

نمونه دادخواست مطالبه اجور معوقه

:(دادخواست اجاره عقب افتاده)

 عقدی است که به موجب آن مستأجر مالک منافع عین مستاجره می‌شود، دهنده را موجر و ‌کننده را مستأجر و مورد را عین مستاجره گویند. (دادخواست عقب افتاده)

 در لغت از ریشه اجر به معنای رهانیدن، به فریاد رسیدن، چیزی را به فرد دادن می‌باشد. در اصطلاح عقدی است که به موجب آن مستأجر، در برابر مالی که به موجر می‌دهد، برای مدت معین مالک منافع عین مستأجره می‌شود. یعنی همان سلطه و اختیار استفاده مالک را از عین مورد دارد؛ بنابراین عقدی تملیکی و معوض و موقت می‌باشد.(دادخواست اجاره عقب افتاده)

 

تکالیف مستاجر

برخی تکالیف را بر مؤجر تکلیفمی‌کند که به آنها اشاره می‌شود.
چرا که انتفاع مستأجر منوط به تسلیم مورد اجاره است و اگر تسلیم نکند می‌تواند از پرداخت اجاره بها خودداری کند و از دادگاه اجبار موجر را بخواهد و اگر نشد، حق فسخ دارد (ماده ۴۷۶ ق م)
طبق ماده ۴۸۶ ق مدنی، تعمیرات و کلیه مخارجی که در عین مستأجره برای امکان انتفاع لازم است به عهدۀ مالک است، مگر این‌که شرط خلاف شده باشد.(دادخواست اجاره عقب افتاده)
عدم انجام تعمیراتی که مغایر انتفاع مستأجر باشد، با توجه به این‌که اجاره عقدی مستمر است، و با انعقاد عقد و تملیک منافع، روابط میان دو طرف پایان نمی‌یابد، ماده ۴۸۴ ق مدنی می‌گوید: موجر نمی‌تواند در مدت اجاره، در عین مستأجره تغییری دهد که منافی مقصود مستأجر از استیجار باشد. (دادخواست اجاره عقب افتاده)
بنابراین عین مورد اجاره باید همیشه برای انتفاع آماده باشد، مگر این‌که انجام تعمیرات لازم باشد. ولی موجر حق دارد، عین مورد اجاره را به دیگری، منتقل دهد، و بفروشد، و این منافی حق مستأجر نخواهد بود.(دادخواست اجاره عقب افتاده)

 

 

نمونه دادخواست مطالبه اجور معوقه(دادخواست اجاره عقب افتاده)

خواهان : مشخصات مالک

 خوانده : مشخصات مستاجر

  : در صورت انتخاب مشخصات انتخابی یا معاضدتی

 خواسته : صدور حکم بر محکوميت خوانده به پرداخت اجور معوقه به مبلغ…… ريال با احتساب کليه خسارات قانوني

دلایل و منضمات : ۱- فتوکپي مصدق اجاره ۲- فتوکپي مصدق اظهارنامه شماره….. ۳٫ عند الزوم جلب نظر شناس ۴٫ نامه ۵٫ فتوکپی مصدق (دادخواست اجاره عقب افتاده)

رياست محترم مجتمع قضايي  “شهرستان محل اقامت خوانده”

باسلام احتراماً به استحضار مي رساند:(دادخواست اجاره عقب افتاده)

اينجانب مالک يکباب منزل مسکوني داراي پلاک ثبتي ….. واقع در بخش…. شهرستان….. مي باشم که آن را به موجب قراردادمورخه ….. به خوانده محترم اجاره داده ام.        خوانده از بدو تصرف و شروع قرارداد تا به حال اجاره بها را نپرداخته است و با مراجعات مکرر نيز به خوانده از پرداخت مال الاجاره مطابق قرارداد استنکاف مي نمايد.لازم بذکر است اظهار نامه شماره ……. مورخ …… برای ایشان ارسال شده است. علی هذا مستنداً به ماده ۴۹۰ قانون مدني و مواد ۱۹۸ و ۵۱۹ قانون آئين دادرسي دادگاههاي عمومي و انقلاب در امور مدني صدور حکم بر محکوميت خوانده به پرداخت مبلغ ….. ريال بابت اجور معوقه با احتساب کليه خسارات قانوني مورد استدعاست.(دادخواست اجاره عقب افتاده)


دادخواست اجاره عقب افتاده


گروه وکلای دادشید

موسسه حقوقی ندای عدالت ساعی (گروه وکلای دادشید) با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری آماده ارائه انواع خدمات حقوقی و وکالت در مراجع حقوقی کیفری دیوان عدالت و  سایر مراجع حقوقی و اداری توسط وکیل و مشاوره حقوقی در سرتاسر کشور می باشد جهت ارتباط با این مجموعه اینجا را کلیک کنید.

همیشه بخاطر داشته باشید؛ مسائل مشابه حقوقی الزاماََ راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با وکیل یا مشاور حقوقی هیچ گونه اقدامی انجام ندهید.


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.