دادخواست تخلیه_گروه وکلا دادشید

دادخواست تخلیه

 دعاوی ثبتی،  ثبت اسناد،  وصول مطالبات،  ،   برگشتی،  ثبتی،  ملکی، مشاوره حقوقی، مشاوره با  پایه یک دادگستری،   دادگستری،، ،مشاوره آنلاین رایگان،

نمونه دادخواست تخلیه مستاجر

 

دادخواست تخلیه: عقدی است که به موجب آن مستأجر مالک منافع عین مستاجره می‌شود، دهنده را موجر و ‌کننده را مستأجر و مورد را عین مستاجره گویند(دادخواست تخلیه)

 در لغت از ریشه اجر به معنای رهانیدن، به فریاد رسیدن، چیزی را به فرد دادن می‌باشد. در اصطلاح عقدی است که به موجب آن مستأجر، در برابر مالی که به موجر می‌دهد، برای مدت معین مالک منافع عین مستأجره می‌شود. یعنی همان سلطه و اختیار استفاده مالک را از عین مورد دارد؛ بنابراین عقدی تملیکی و معوض و موقت می‌باشد.(دادخواست تخلیه)

 

تکالیف مستاجر نسبت به مورد (دادخواست تخلیه)

  • مستأجر بعد از قبض موضوع نسبت بدان در حکم امین است و فقط در صورت تعدی یا تفریط مسؤول خواهد بود.(دادخواست تخلیه)
  • مستأجر حق دارد را به دیگری واگذار نماید مگر آنکه در عقد اجاره از طرفمؤجر صریحاً ممنوع شده باشد.(دادخواست تخلیه)
  • مستأجر باید در استعمال عین مستأجره به نحو متعارف رفتار کرده و تعدی و تفریط نکند.(دادخواست تخلیه)
  • عین ملک یا وسیله اجاره شده را برای همان مصرفی که در اجاره مقرر شده مصرف نماید.(دادخواست تخلیه)
  • اجاره‌بها را در زمان‌های مشخص پرداخت نماید.(دادخواست تخلیه)

 

تکالیف موجر (اجاره دهنده) نسبت به مستاجر(دادخواست تخلیه)

 

برخی تکالیف را بر مؤجر تکلیف می‌کند که به آنها اشاره می‌شود.(دادخواست تخلیه)
چرا که انتفاع مستأجر منوط به تسلیم مورد اجاره است و اگر تسلیم نکند می‌تواند از پرداخت اجاره بها خودداری کند و از دادگاه اجبار موجر را بخواهد و اگر نشد، حق فسخ دارد (ماده ۴۷۶ ق م)
طبق ماده ۴۸۶ ق مدنی، تعمیرات و کلیه مخارجی که در عین مستأجره برای امکان انتفاع لازم است به عهدۀ مالک است، مگر این‌که شرط خلاف شده باشد.(دادخواست تخلیه)
عدم انجام تعمیراتی که مغایر انتفاع مستأجر باشد، با توجه به این‌که اجاره عقدی مستمر است، و با انعقاد عقد و تملیک منافع، روابط میان دو طرف پایان نمی‌یابد، ماده ۴۸۴ ق مدنی می‌گوید: موجر نمی‌تواند در مدت اجاره، در عین مستأجره تغییری دهد که منافی مقصود مستأجر از استیجار باشد.(دادخواست تخلیه)
بنابراین عین مورد اجاره باید همیشه برای انتفاع آماده باشد، مگر این‌که انجام تعمیرات لازم باشد. ولی موجر حق دارد، عین مورد اجاره را به دیگری، منتقل دهد، و بفروشد، و این منافی حق مستأجر نخواهد بود (م ۴۹۸ ق م)(دادخواست تخلیه)

 

 

نمونه دادخواست تخلیه مستاجر(دادخواست تخلیه)

 

خواهان : مشخصات مالک

 خوانده : مشخصات مستاجر

  : در صورت انتخاب مشخصات انتخابی یا معاضدتی

 خواسته : صدور حکم بر تخليه به لحاظ مستاجر از مفاد با احتساب کليه خسارات قانوني

دلایل و منضمات : ۱- فتوکپي مصدق قرارداد اجاره ۲- فتوکپي مصدق اظهارنامه شماره….. ۳٫ عند الزوم جلب نظر شناس ۴٫ نامه   ۵٫ فتوکپی مصدق   ۶٫ تحقیق و معاینه محلی(دادخواست تخلیه)

 

رياست محترم مجتمع قضايي/دادگستري ……

با سلام و دعاي خير- احتراماً به استحضار مي رساند:(دادخواست تخلیه)

اينجانب مالک يک باب آپارتمان داراي پلاک ثبتي …. واقع در بخش….. شهرستان…. مي باشم که آن را به خوانده محترم اجاره داده ام.نظر به اينکه عين مستاجره جهت سکونت به خوانده اجاره داده شده است نامبرده برخلاف مفاد قرارداد آن را تبديل به محل سکونت نموده است. علی هذا با تقديم اين دادخواست مستنداً به بند ۶ماده قانون روابط موجر و مستاجر سال ۱۳۵۶ صدور حکم بر تخليه عين مستاجره با احتساب کليه خسارات قانوني مورد استدعاست.(دادخواست تخلیه)


,دادخواست تخلیه,دادشید,درخواست وکیل,دیوان عدالت,مشاور حقوقی,موسسه حقوقی,وکالت,وکیل,مشاوره با وکیل پایه یک, گروه وکلا,دادگستری,مشاوره حقوقی,

,دادخواست تخلیه,دادشید,درخواست وکیل,دیوان عدالت,مشاور حقوقی,موسسه حقوقی,,وکیل,مشاوره با وکیل پایه یک, گروه وکلا,دادگستری,مشاوره حقوقی,


گروه وکلای دادشید

موسسه حقوقی ندای عدالت ساعی (گروه وکلای دادشید) با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری آماده ارائه انواع خدمات حقوقی و وکالت در مراجع حقوقی کیفری دیوان عدالت و  سایر مراجع حقوقی و اداری توسط وکیل و مشاوره حقوقی در سرتاسر کشور می باشد جهت ارتباط با این مجموعه اینجا را کلیک کنید.

همیشه بخاطر داشته باشید؛ مسائل مشابه حقوقی الزاماََ راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با وکیل یا مشاور حقوقی هیچ گونه اقدامی انجام ندهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.