اشتباهات عمده در مورد ثبت شرکت

اشتباهات عمده در مورد ثبت شرکت دعاوی ثبتی،  ثبت اسناد،  وصول مطالبات،  ،   برگشتی،  ثبتی،  ملکی، مشاوره حقوقی، مشاوره با  پایه یک دادگستری،   دادگستری،، ،مشاوره آنلاین رایگاناشتباهات عمده در مورد ثبت شرکت

بزرگترین اشتباهاتی که معمولا افراد در ثبت یک شرکت انجام می دهند عبارت است از :

  1. عدم شناخت کافی نسبت به سایر شرکا .

این مساله باعث صدمات جبران ناپذیری میگردد از جمله سوء استفاده اشخاص سودجو ، زیر سوال رفتن اعتبار کل شرکت ، عدم امکان در انحلال شرکت ، عدم امکان تغییرات شرکت و تشکیل جلسه ، عدم امکان خروج فرد سود جو از شرکت به سهولت ، امکان بوجود آمدن ورشکستگی و … .
اشتباهات عمده در مورد ثبت شرکت

  1. عدم آشنایی با قانون تجارت و عدم مطالعه قوانین ثبت شرکت .

 این مساله باعث بسیاری عوارض جبران ناپذیر به شرکت میگردد .مثلا ندانستن تفاوت بین ثبت شرکت مسئولیت محدود و ثبت شرکت سهامی خاص یا تفاوت بین موسسه و شرکت .چون تصمیم بین مسئولیت محدود و سهامی خاص از تصمیمات مهم میباشد . همانطور که میدانیم شرکت مسوولیت محدود به سهامی خاص و بالعکس ثابل تبدیل نمیباشد . هر چند که قانون تجارت کمی نامفهوم بنظر میرسد اما مطالعه مکرر آن و استفاده از مشاور در تفهیم بندهای آن وح مطالعه کتاب های حقوقی میتواند به فهم بیشتر آن کمک کند .اشتباهات عمده در مورد ثبت شرکت

  1. عدم آشنایی با روند ثبت شرکت .

این مساله باعث چند باره کاری و دوباره کاری های مکرری میگردد . هر بار برگشت بعلت دوباره کاری و ندانستن مراحل ثبت شرکت میتواند روند کار ثبت را برای چند هفته به تعویق بیندازد .
اشتباهات عمده در مورد ثبت شرکت

  1. عدم اهمیت به سرمایه ثبتی شرکت.

سرمایه ثبتی شرکت از جمله مواردیست۰ که سهامداران و مدیران نسبه به آن بی اهمیت عمل میکنند . بسیاری از شرکتها با حداقل سرمایه یعنی سرمایه ثبتی ۱۰۰۰/۰۰۰ ریال ثبت میشوند . این سرمایه سالهاست که بصورت غلط مصطلح در قانون تجارت درآمده است . این سرمایه شاید برای سالها قبل مقبول بوده اما همه میدانیم که ارزش این پول پایین میباشد و نمیتواند بعنوان اندوخته یا توان مالی شرکت قلمداد گردد . در این سالها شرکتهایی با این سرمایه ثبت و اقدام به کلاهبرداریهای کلانی در سطح وسیع کرده اند .اما باید گفت سرمایه ثبتی شرکت یک پارامتر تاثیرگذار در اعتبار شرکت قلمداد میگردد . یعنی موسسات مالی اعتباری ، بانکها و شرکتهای مناقصه گذار به سرمایه شرکتها توجه ویژه ای مینمایند . سرمایه ثبتی شرکت نشانه اعتبار شرکت میباشد .هرچند که در ثبت شرکت مسئولیت محدود و ثبت موسسه سرمایه ثبتی اظهاری میباشد و تنها در شرکتهای سهامی خاص سرمایه غیر اظهاری میباشد (یعنی باید در حسابی بلوکه گردد )اما بازهم نشان دهنده توان مالی شرکا میتواند قلمداد گردد . تعیین سرمایه ثبتی معقول و منطقی از الزامات ثبت شرکت میباشد .اشتباهات عمده در مورد ثبت شرکت

  1. عدم توجه به مسائل مالیاتی شرکت .

همزمان با ثبت شرکت و تامین میاجتاج فیزیکی شرکت میبایست به مسائل مالیاتی شرکت نیز توجه ویژه ای گردد . گاها بسیاری از افراد از جرایم سنگین مالیاتی شکایت میکنند. اما از این نکته نباید گذشت که بی اطلاعی از قوانین باعث این تبعات سنگین مالیاتی گردیده است . اخذ دفاتر پلمپ بصورت سالانه ، مالیات ۲ در هزار ، اظهارنامه مالیاتی سالانه ،گزارش ارزش افزوده همگی از  مواردی است که باید به آن توجه نمود.
اشتباهات عمده در مورد ثبت شرکت

کلیک کنید  وکیل شهرداری - کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری + کلیپ

اشتباهات عمده در مورد ثبت شرکت

اشتباهات عمده در مورد ثبت شرکت


گروه وکلای دادشید

موسسه حقوقی ندای عدالت ساعی (گروه وکلای دادشید) با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری آماده ارائه انواع خدمات حقوقی و وکالت در مراجع حقوقی کیفری دیوان عدالت و  سایر مراجع حقوقی و اداری توسط وکیل و مشاوره حقوقی در سرتاسر کشور می باشد جهت ارتباط با این مجموعه اینجا را کلیک کنید.

همیشه بخاطر داشته باشید؛ مسائل مشابه حقوقی الزاماََ راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با وکیل یا مشاور حقوقی هیچ گونه اقدامی انجام ندهید.


  نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.