بازداشت املاک بدون سند(موسسه حقوقی،مشاوره حقوقی)

دسته بندی ها : خدمات وکالتی, دعاوی ثبتی, دعاوی حقوقی ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ وکیل پایه یک دادگستری 85 بازدید
ثبت اسناد،وکیل ثبتی،مشاوره حقوقی،وکیل،وکالت،موسسه حقوقی،ابطال سند،سند،عکس،وکیل ملکی،درخواست وکیل،بازداشت املاک بدون سند

بازداشت املاک بدون سند

(املاک،سند رسمی،سند ملک،سند مالکیت،ملک بدون سند،املاک جاری،وکیل،وکالت،موسسه حقوقی،مشاور حقوقی،درخواست وکیل)

بازداشت املاک بدون سند

در شهرهای بزرگ و کوچک، املاک بسیار زیاد و وسیعی وجود دارد که اداره ثبت اسناد مزبور، هنوز برای آن املاک، سند رسمی مالکیت صادر ننموده و اصطلاحا به آن املاک، «املاک جاری»  گفته می شود.

در واقع املاک جاری املاکی هستند که در دفتر املاک ثبت نشده اند.(بازداشت املاک بدون سند)

از طرف دیگر، در بسیاری از موارد، شخص طلبکار، تنها مالی که از بدهکار خود پیدا میکند، همین املاک می باشد و طلبکار بلافاصله درصدد توقیف آن بر می آید.

در قابلیت توقیف داشتن این گونه  املاک، در برخی از مراجع و شعب، اختلاف نظر وجود دارد و لکین باید گفت که این قبیل املاک نیز به موجب درخواست مراجع ذیصلاح قابل بازداشت می باشند.

پس از آنکه دستور بازداشت ملک موصوف به اداره ثبت اسناد منطقه واصل گردید، چنانچه این دستور، حاوی مشخصات ملک اعم از شماره ملک و نام مالک بوده و ممهور به مهر مرجع تقاضاکننده باشد؛ ابتدائا مسئول اداره ثبت؛ دستورات لازم را جهت ثبت در دفتر اندیکاتور صادر می نماید و سپس آن را به بایگانی ارسال می دارد تا پرونده ثبتی مربوطه ضمیمه گردد.(بازداشت املاک بدون سند)

کلیک کنید  رسیدگی به اعتراض آگهی های نوبتی(موضوع ماده ۱۶ قانون ثبت)

متصدی قسمت بایگانی،  پرونده ثبتی مربوط را از ردیف خود استخراج و همراه با نامه؛ برای اقدام به دفتر بازداشتی و پاسخ به استعلامات ارسال می نماید.

در دفتر بازداشتی که در اغلب واحدهای ثبتی در شعبه دفتر املاک مستقر می باشد متصدی مربوطه بایستی پرونده را بررسی و چنانچه ملک در بازداشت مرجع دیگری نباشد و یا در رهن و وثیقه بانک یا شخص یا دستگاهی قرار نگرفته باشد و متعلق به فرد اعلام شده مورد نظر باشد اقدام به تهیه نامه بازداشتی نماید.(بازداشت املاک بدون سند)

در نامه مذکور که عنوان مرجع درخواست کننده تهیه می شود مشخصات کامل ملک اعم از شماره و محل وقوع آن و نیز نام مالک بایستی قید شود. اصولا در نامه هایی که جهت توقیف املاک به ادارات ثبت اسناد واصل می گردد، رقم مشخصی درج میگردد که می بایست ملک در ازای آن مبلغ، توقیف شود. که پس از بازداشت؛ مراتب بازداشت در دفتر بازداشتی نوشته می شود.(بازداشت املاک بدون سند)

آنگاه دستور بازداشت در اظهارنامه قید و اظهارنامه به مهر بازداشت شده ممهور می شود. در صورتیکه ملک مورد معامله واقع شده باشد مهر بازداشت شده روی خلاصه معامله هم زده می شود.

در پایان از آنجایی که لازم است که مرجع توقیف کننده از نتیجه اقدامات آگاه گردد، لذا نامه جواب اداره ثبت، پس از امضاء مسئول اداره از دفتر اندیکاتور در مقابل همان شماره ای که تقاضا هنگام ورود ثبت شده خارج و به مرجع مربوطه ارسال می شود و پیش نویس آن در پرونده ضبط و پرونده جهت ضبط در ردیف مربوطه به بایگانی ارسال می گردد.(بازداشت املاک بدون سند)

کلیک کنید  دادخواست ثبت رجوع(وکیل،مشاور،درخواست وکیل)

بدیهی است درصورتیکه اصل ملک قبلا در بازداشت مرجع دیگر یا در رهن و وثیقه قرار گرفته باشد بایستی قبل از مبادرت به بازداشت مراتب به مرجع تقاضاکننده اعلام گردد تا درصورتیکه با توجه به موارد اعلامی موافق با بازداشت ملک باشند پس از اخذ نظریه موافق؛ مازاد اول ملک بشرح فوق بازداشت می گردد. قابل ذکر است که بازداشت املاک مشاع نیز به شرحی که توضیح داده شد بلااشکال است.(بازداشت املاک بدون سند)


ثبت اسناد،وکیل ثبتی،مشاوره حقوقی،وکیل،وکالت،موسسه حقوقی،ابطال سند،سند،عکس،وکیل ملکی،درخواست وکیل،بازداشت املاک بدون سند


گروه وکلای دادشید

موسسه حقوقی ندای عدالت ساعی (گروه وکلای دادشید) با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری آماده ارائه انواع خدمات حقوقی و وکالت در مراجع حقوقی کیفری دیوان عدالت و  سایر مراجع حقوقی و اداری توسط وکیل و مشاوره حقوقی در سرتاسر کشور می باشد جهت ارتباط با این مجموعه اینجا را کلیک کنید.

همیشه بخاطر داشته باشید؛ مسائل مشابه حقوقی الزاماََ راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با وکیل یا مشاور حقوقی هیچ گونه اقدامی انجام ندهید.


وکیل پایه یک دادگستری
وکیل پایه یک دادگستری

با سلام من مهدی علیجانی هستم وکیل پایه یک دادگستری و مدرس حقوق خانواده مشاور حقوقی چند ارگان دولتی و چند سایت هستم اینجا با سایر دوستان سعی در ارائه آموزش های حقوقی رایگان داریم تا بتونیم به شما کمک کنیم مسائل حقوقی تان را به نحو مطلوب مدیریت کنید، خوشحال میشم نظرتون رو در خصوص مطلب سایت زیر پست ها کامنت کنید.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

    لینک کوتاه :