بازگشت به تابعیت ایران،موسسه حقوقی،وکیل،وکیل خانواده،وکیل خوب،تابعیت،عکس،عکس نوشته،مشاوره حقوقی،رایگان،وکیل مهاجرت

بازگشت به تابعیت ایران (چگونه به تابعیت ایران بازگردیم)

بازگشت به تابعیت ایران (چگونه به تابعیت ایران بازگردیم،وکیل،وکالت،مشاوره حقوقی،موسسه حقوقی)

بازگشت به تابعیت ایران : ماده ۹۹۰ : از اتباع ایران کسی که خود یا پدرشان موافق مقررات تبدیل تابعیت کرده باشند و بخواهند به تبعیت اصلیه خود رجوع نمایند به مجرد درخواست به تابعیت ایران قبول خواهند شد مگر آنکه دولت تابعیت آنها را صلاح نداند. به استناد ماده فوق اگر فردی که قبلاً طبق قانون از تابعیت ایران خارج و اکنون درخواست بازگشت به تابعیت ایران را داشته باشد، می بایست نسبت به تهیه و ارایه مدارک زیر اقدام نماید.افرادی که طبق مقررات قانونی (ماده ۹۸۸ قانون مدنی) ترک تابعیت ایرانی را نموده اند، می توانند طبق ماده ۹۹۰ درخواست بازگشت به تابعیت ایرانی را بنمایند.(بازگشت به تابعیت ایران)

شرایط بازگشت به تابعیت ایران

اولاً: تبدیل تابعیت این اشخاص موافق مقررات صورت گرفته باشد.(به صورت قانونی باشد).

دادخواست تامین دلیل در مورد تعمیرات (وکیل،مشاوره حقوقی)
کلیک کنید

ثانیاً: شخص، تقاضای بازگشت به تابعیت ایران را بنماید.

ثالثاً: تقاضای شخص مورد مخالفت دولت قرار نگیرد.

مدارک مورد نیاز جهت درخواست بازگشت به تابعیت

۱-    تکمیل فرم درخواست بازگشت به تابعیت ایرانی توسط متقاضی در سه نسخه

۲-    ارائه درخواست کتبی به نمایندگی محل سکونت خود مبنی بر اعلام علت ترک تابعیت (موقعیت اجتماعی و شغلی در خارج از کشور) و همچنین علت درخواست بازگشت به تابعیت ایرانی با ذکر آدرس و شماره تلفن(بازگشت به تابعیت ایران)

۳-    ارائه تعداد ۱۲ قطعه عکس جدید ۴*۶ تمام رخ، بدون کلاه، عینک تیره و پشت نویسی شده برای خانمها با رعایت حجاب کامل اسلامی(بازگشت به تابعیت ایران)

۴-    ارائه دو نسخه فتوکپی از مدارک هویت خارجی

۵-    ارائه دو نسخه فتوکپی از سند خروج از تابعیت ایرانی

۶-     ارائه فتوکپی مدارک شناسائی ایرانی (قبل از ترک تابعیت)

۷-    ارائه رسید پرداخت هزینه مربوطه طبق جدول هزینه های کنسولی(بازگشت به تابعیت ایران)

روش انجام کار

الف – متقاضی می بایست نسبت به تکمیل، امضاء و ارایه ۱ نسخه درخواست نامه برگشت به تابعیت جمهوری اسلامی ایران به صورت دقیق، کامل، خوانا و به زبان فارسی اقدام نماید. تصاویر مدارک مورد نیاز می بایست کاملاً روشن و خوانا باشند. (بازگشت به تابعیت ایران)
ب – چنانچه مندرجات هر یک از مدارک مخدوش یا دارای اشکال باشد پذیرش و بررسی مدارک تا رفع اشکال به تعویق خواهد افتاد.
پ – مامور کنسولی پس از دریافت مدارک، نسبت به تصدیق درخواست نامه برگشت به تابعیت جمهوری اسلامی ایران اقدام و آنها را طی نامه ای به اداره تابعیت و امور پناهندگان وزارت امور خارجه ایران ارسال می نماید. (بازگشت به تابعیت ایران)
ث – اداره تابعیت و امور پناهندگان پس از وصول مدارک، تشکیل پرونده و انجام اقدامات و بررسیهای لازم، در صورتی که درخواست برگشت به تابعیت متقاضی مورد پذیرش قرار گیرد مراتب را به سازمان ثبت احوال کشور اعلام تا نسبت به احیاء سند سجلی و صدور المثنی شناسنامه اقدام نماید. متعاقب آن مدارک هویت خارجی متقاضی توسط مراجع ذیربط یا اداره تابعیت و امور پناهندگان اخذ و به سفارت کشور تابعیت قبلی ارسال می گردد.(بازگشت به تابعیت ایران)

شکایت توهین و فحاشی (وکیل،وکالت،مشاوره حقوقی)
کلیک کنید

توجه داشته باشید

  • حضور متقاضی برای ارائه مدارک در نمایندگی الزامی است.(بازگشت به تابعیت ایران)
  • بانوان متقاضی بازگشت به تابعیت ایرانی که دارای سند اختیار تابعیت زوج می باشند. باید اصل و ترجمه سند طلاق ویا گواهی فوت شوهر که به تآیید مقامات محلی رسیده باشد و همچنین تعداد ۱۶ قطعه عکس با مشخصات بالا ارائه نمایند.(بازگشت به تابعیت ایران)


بازگشت به تابعیت ایران،موسسه حقوقی،وکیل،وکیل خانواده،وکیل خوب،تابعیت،عکس،عکس نوشته،مشاوره حقوقی،رایگان،وکیل مهاجرت


گروه وکلای دادشید

موسسه حقوقی ندای عدالت ساعی (گروه وکلای دادشید) با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری آماده ارائه انواع خدمات حقوقی و در مراجع حقوقی کیفری دیوان عدالت و  سایر مراجع حقوقی و اداری توسط  و مشاوره حقوقی در سرتاسر کشور می باشد جهت ارتباط با این مجموعه اینجا را کلیک کنید.

همیشه بخاطر داشته باشید؛ مسائل مشابه حقوقی الزاماََ راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با یا مشاور حقوقی هیچ گونه اقدامی انجام ندهید.