, ,

۳ شرطی که در تعیین مهریه باید رعایت کنیم + فیلم

۳ شرطی که در تعیین مهریه باید رعایت کنیم – همراه با کلیپ تصویری

 وکیل  وکالت  مشاوره حقوقی  وکیل ثبتی  وکیل ملکی  گروه وکلا – مهریه – مهر المثل 

ادامه مطلب …

, ,

روش ثبت ازدواج خانم ايراني و آقاي خارجى _ گروه وکلای دادشید

روش ثبت ازدواج خانم ايراني و آقاي خارجى

روش ثبت ازدواج خانم ايراني و آقاي خارجى

 دعاوی ثبتی،  ثبت اسناد،  وصول مطالبات،  ،   برگشتی،  ثبتی،  ملکی، مشاوره حقوقی، مشاوره با  پایه یک دادگستری،   دادگستری،، ،مشاوره آنلاین رایگان

ادامه مطلب …

, ,

نکاتی در خصوص ارث زوجه

نکاتی در خصوص ارث زوجه

نکاتی در خصوص ارث زوجه

وکیل دعاوی ثبتی، وکیل ثبت اسناد، وکیل وصول مطالبات، وکیل چک، وکیل چک برگشتی، وکیل ثبتی، وکیل ملکی، مشاوره حقوقی، مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری،  وکالت دادگستری،وکیل، وکالت،مشاوره آنلاین

ادامه مطلب …

, ,

تفاوت حکم طلاق با گواهی عدم امکان سازش چیست؟

تفاوت حکم طلاق با گواهی عدم امکان سازش چیست؟

تفاوت حکم طلاق با گواهی عدم امکان سازش چیست؟ دعاوی ثبتی،  ثبت اسناد،  وصول مطالبات،  ،   برگشتی،  ثبتی،  ملکی، مشاوره حقوقی، مشاوره با  پایه یک دادگستری،   دادگستری،، ،مشاوره آنلاین ادامه مطلب …

, ,

نحوه ممنوع الخروج نمودن زوج بابت مهریه

نحوه ممنوع الخروج نمودن زوج بابت مهریه

نحوه ممنوع الخروج نمودن زوج بابت مهریه

وکیل دعاوی ثبتی، وکیل ثبت اسناد، وکیل وصول مطالبات، وکیل چک، وکیل چک برگشتی، وکیل ثبتی، وکیل ملکی، مشاوره حقوقی، مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری،  وکالت دادگستری،وکیل، وکالت،مشاوره آنلاین رایگان

ادامه مطلب …

, ,

زن در چه مواردی می‌تواند تقاضای طلاق کند؟

زن در چه مواردی می‌تواند تقاضای طلاق کند؟

زن در چه مواردی می‌تواند تقاضای طلاق کند؟

وکیل دعاوی ثبتی، وکیل ثبت اسناد، وکیل وصول مطالبات، وکیل چک، وکیل چک برگشتی، وکیل ثبتی، وکیل ملکی، مشاوره حقوقی، مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری،  وکالت دادگستری،وکیل، وکالت،مشاوره آنلاین رایگان ادامه مطلب …

,

مشاوره خانواده اینترنتی _ گروه وکلای دادشید

مشاوره خانواده اینترنتی – گروه وکلای دادشید

وکیل خانواده اصفهان

مشاوره خانواده اینترنتی – گروه وکلای دادشید

در اصل ۳۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران آمده است که:

«در همه دادگاهها، طرفین دعوا حق دارند برای خود وکیل انتخاب نمایند و اگر توانایی انتخاب وکیل را نداشته باشند باید برای آنها امکانات تعیین وکیل فراهم گردد.»

یک وکیل در ابتدای کار سوگند یاد می کند که :

هميشه نظامات و قوانين را محترم بشمارد و جز عدالت واحقاق حق منظوري نداشته باشد . . . و از اعمال نظريات سياسي وخصوصي و كينه توزي و انتقامجوئي احتراز نمايد .

 


چگونه یک وکیل خوب برای پرونده خود پیدا کنیم

۱- تحقیق كنید زیرا باید ازتوانایی علمی ، شهرت ، تجربه ، حسن اخلاق و  حق الوكاله و سایر خصوصیات یك وكیل خوب مطمئن شوید تابتوانید كه پرونده ای كه گاه سرنوشت زندگی شمارا رغم خواهد زد ، به دستان با  كفایت وی بسپاید.(مشاوره خانواده اینترنتی)

۲- هیچگاه صرفاً به تبلیغاتی كه یك وكیل كرده است اكتفا نكنید. تبلیغات تلویزیونی ، اینترنتی و سایر رسانه های گروهی معیار و ملاك مناسبی برای تحقیق نیستند. می توانید به كانون وكلای دادگستری مراجعه كنید و در مورد سابقه وكیلی كه قصد انتخاب آن را دارید مطلع شوید.(مشاوره خانواده اینترنتی)

۳- سن و جنس وكیل (زن یا مرد بودن) ملاك ومعیار مناسبی برای خوب بودن یا بد  بودن وکیل نیست . گاهی اوقات یك وكیل تحصیل كرده جوان بسیار می تواند از یك وكیل سالخورده و به ظاهر با تجربه به كار شما بیاید.  زن یا مرد بودن وكیل نیز خیلی اهمیت ندارد و ملاك علم ، شهرت و حسن خلق اوست.(مشاوره خانواده اینترنتی)

۴- كسی كه عنوان وكیل و مشاورحقوقی را اخذ می كند علاوه براین كه حداقل مدرك كارشناسی رشته حقوق رادارد ، مراحل بسیار سخت كانون وكلا را برای دریافت پروانه گذرانده است.

 


مواردی که در هنگام گرفتن وکیل باید مد نظر داشته باشید:

  • اگر لازم است اصل اسناد خود را نزد وکیل به امانت بگذارید حتماً باید از وی رسید دقیق دریافت کنید تا بعدها باعث اختلاف نشود.مشاوره خانواده اینترنتی
  • توجه داشته باشید که وکییل نمی تواند آینده دعوای شما را پیش بینی کند بلکه وی تا حد مقدور سعی خواهد کرد که از شما دفاع کند و احقاق حق نماید اما نتیجه دعوا تابع قاضی و نظر اوست لذا نباید از وکالت انتظار داشت حتماً پیروز شود و حق الوکاله وی نیز ربطی به حاکم و محکوم شدن ندارد مگر این که قبلاً با وی در این مورد توافقی شده باشد که البته وفق توافق عمل خواهد شد.مشاوره خانواده اینترنتی
  • برای حق الوکاله و مشاوره توسط قوه قضاییه تعرفه ای تعیین شده است که در آن همه موارد پیش بینی شده است لذا اگر به مبلغ خاصی با وکییل توافق نشده باشد باید مطابق تعرفه مزبور حق الوکاله را پرداخت نمود و رسید نیز دریافت کرد اما وکلایی که پروانه خود را از قوه قضاییه اخذ کرده اند مکلف اند فقط در محدوده تعرفه مزبور حق الوکاله دریافت کنند و اخذ وجوه اضافه، خلاف قانون است.

مشاوره خانواده اینترنتی – گروه وکلای دادشید


انحلال عقد وکالت:

۱) عزل موکل که وکیل را از وکالت عزل کند. و از ادامه کار با وی منصرف می شود.
۲) موت یا جنون وکیل یا موکل.
۴) سفه وکیل و موکل یعنی وکیل یا شخصی که به وکیل وکالت می دهد مجنون یا دیوانه شود که در این صورت نیز وکالت از بین می رود.(مشاوره خانواده اینترنتی)

 


وکالت در توکیل (اختیار دادن وکالت به دیگری توسط وکیل):

این‌ که وکیل مجاز باشد انجام امری را که در آن وکالت به دیگری واگذارد نیاز به تصریح دارد و در غیر این صورت شخصی ثالث در مقابل موکل مسئول خسارات خواهد بود. مثلا در طلاق، اگر زن بخواهد وکالت در طلاق را از طریق وکالت طلاق پیگیر باشد، لازم است وکالت در توکیل را از جانب شوهر در اختیار داشته باشد.(مشاوره خانواده اینترنتی)
وکیل ممکن است یک نفر باشد یا بیشتر و در صورت تعدد ممکن است به طور اجتماع باشد ( این‌که همه با هم وکالت کنند ) یا اینکه به طور مستقل باشد (هر کدام انجام دهد کافی است).
وکالت ممکن است مجانی باشد یا با اجرت و اگر مجانی بودن قید نشده محمول بر با اجرت خواهد بود. وکالت عقدی است جائز و طرفین می‌توانند هر گاه خواستند آن را بر هم بزنند مگر این که وکالت یا عدم عزل او، در ضمن عقد لازمی شرط شده است.


مشاوره خانواده اینترنتی


شرایط صحت وکالت:

در وکالت شرط است که هر یک از وکیل و موکل بالغ و عاقل باشند و موکل کاری را که به وکالت می‌دهد شرعاً از انجام آن کار ممنوع التصرف نباشد. کار مورد وکالت باید در ملکیت موکل باشد و قابلیت نیابت را داشته باشد بنابراین موکل نمی‌تواند عبدی را که در آینده می‌خواهد بخرد به کسی را وکالت در آزادی آن عبد، بدهد. یا کسی را وکیل کند در گرفتن روزه‌اش، زیرا در دو مثال عبد هنوز به ملکیت موکل در نیامده و روزه هم قابل نیابت به دیگری نیست.(مشاوره خانواده اینترنتی)
وکالت موقعی صحیح واقع می‌شود که به طور منجز واقع شود. اگر آن را به شرطی، مثل آمدن زید یا به صفتی، مثل طلوع آفتاب یا روز جمعه معلق کنند وکالت صحیح نیست. مثلا زید به عمرو بگوید تو وکیل من هستی اگر زید از مسافرت بیاید.(مشاوره خانواده اینترنتی)

..


تماس مستقیم با مشاوره خانواده اینترنتی :   ۴۴۸ ۷۳ ۲۳ ۰۹۳۳


 

گروه وکلای دادشید

موسسه حقوقی ندای عدالت ساعی (گروه وکلای دادشید) با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری آماده ارائه انواع خدمات حقوقی و وکالت در مراجع حقوقی کیفری دیوان عدالت و  سایر مراجع حقوقی و اداری توسط وکیل و مشاوره حقوقی در سرتاسر کشور می باشد جهت ارتباط با این مجموعه اینجا را کلیک کنید.

همیشه بخاطر داشته باشید؛ مسائل مشابه حقوقی الزاماََ راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با وکیل یا مشاور حقوقی هیچ گونه اقدامی انجام ندهید.

 

, ,

اجرت المثل چیست؟

اجرت المثل،دادشید،وکیل،وکالت،موسسه حقوقی،مهریه،طلاق،دادخواست اجرت المثل،عکس،عکس نوشته،law،lawyer،درخواست وکیل،مشاوره با وکیل

اجرت المثل چیست؟ (وکیل مهریه،وکالت،مشاوره حقوقی،وکیل خانواده) ادامه مطلب …

, ,

چه موقع به زن نصف مهریه تعلق می گیرد (وکیل مهریه،وکالت)

چه موقع به زن نصف مهریه تعلق می گیرد (وکیل مهریه،وکالت،مشاوره حقوقی،وکیل خانواده) ادامه مطلب …

, ,

شرایط پرداخت نفقه پدر و مادر

نفقه عبارت است از تامين هزينه زندگى زن كه شامل خانه ، اثاثيه منزل ، غذا ، لباس ، دارو و درمان از زمان عقد دايم كه بر عهده زوج است . در ماده ۱۱۰۷ قانون مدنى در تعريف نَفقه آمده است : نفَقه عبارت است از مسكن و البسه و غذا و اثاث البيت كه به طور متعارف با وضعيت زن متناسب باشد و خادم در صورت عادت به داشتن خادم يا احتياج او به واسطه مرض يا نقصان اعضاء .

شرایط پرداخت نفقه پدر و مادر

مطابق ماده ۱۲۰۰ قانون مدنی، نَفقه پدر و مادر بر عهده اولاد و در درجه بعد بر عهده نوه است و جنسیت فرزندان دخالتی در این موضوع ندارد و برتری میان فرزند دختر و پسر نیست. در خصوص نَفقه پدر و مادر نيازمند و تنگدست، در ماده ۱۲۰۰ قانون مدني آمده: نفَقه  والدين با رعايت نسبت نزديکي به عهده اولاد و اولاد اولاد است.

در وجوب انفاق به نزدیکان (پدر و مادر و فرزندان)شرط است که فقیر و محتاج باشند به این معنا که در حال حاضر روزیشان را نداشته باشند، پس انفاق به کسى ازنزدیکان که فعلاً قادر بر به دست آوردن روزی خودمی باشد واجب نیست هر چند که روزی یک ساله یخود را ندارد. بر خلاف نَفقه ی همسر که حتیّ اگر زن بی نیاز باشد باز هم نفَقه ی او بر شوهر واجب است.

نفقه ی پدر و مادراختصاص به پسران ندارد، بلکه دختران نیز باید در دادن نفَقه به پدر و مادر  سهیم باشند، حال اگر پدر و مادر فقیرى فرزند ندارند بر نوه ی آنان یعنى پسر پسر و دختر پسر و نیز پسر دختر و دختر دختر واجب است به همان ترتیب.

اگر پدر و مادر فقط یک فرزند داشته باشند، همه نفَقه بر عهده اوست و اگر چند فرزند داشته باشند، به طور مساوى به پدر و مادر، نَفقه خواهند داد. یعنى به نسبت برابر باید مخارج زندگى پدر و مادر خود را بپردازند و از این لحاظ تفاوتى بین دختر و پسر نیست. هرگاه شخصى فرزند بلافصل نداشته باشد یا فرزند او توانایى پرداخت نداشته باشد، نَفقه او برعهده اولاد اولاد خواهد بود.

تفاوت نفقه زن با نفقه پدر و مادر

نفقه زوجه حق است و در صورت نپرداختن بر ذمه زوجه دِین مى گردد و قابل اسقاط و مطالبه است و گذشت زمان آن را از بین نمى برد. در حالى که نَفقه سایر اقارب حکم تکلیفى غیر قابل اسقاط است که اگر نپرداخت، فقط محکمه مى تواند وى را از باب انجام تکلیف واجب، ملزم به پرداخت نماید.

در واقع، نَفقه زن حقى است که بر عهده مرد است، فرق نمى کند مرد دارا باشد یا ندار، ‌زن مطالبه کند یا نکند. نَفقه زن بر نفقه سایر افراد واجب النفقه مثل پدر و مادر و اولاد مقدم است.

ممکن است مرد بابت دیون متعدد و نپرداختن نَفقه پدر و مادر و زن خود بدهکار گردد و دارایى وى نیز پاسخگوى همه دیون مرد نباشد. لازم نیست زن نگران این موضوع باشد که آیا چیزى براى وى باقى خواهد ماند یا خیر؟ چرا که براى حفظ نهاد خانواده قانون گذار مقرر نموده، که نَفقه زوجه بر نَفقه اقارب مقدم است.

در نَفقه زوجه، معیار حال زوجه و نیازهای اوست و اعسار یا تمکن زوج در مورد آن هیچ تاثیری ندارد، در حالی که در مورد نَفقه اقارب، نیازهای مستحق و توانایی منفق ملاک است. در قسمتی از ماده ۱۲۰۴ ق.م آمده است: .. بقدر رفع حاجت با در نظر گرفتن درجه استطاعت منفق.

طلب زن از بابت نَفقه ممتاز محسوب می­شود و در صورتی که دارایی زوج کفاف همه دیون او را ننماید، حق زن بر سایر طلبکاران مقدم است. در قسمتی از ماده ۱۲۰۶ ق.م آمده است: «… طلب او از بابت نَفقه مزبور طلب ممتاز بوده و در صورت افلاس يا ورشكستگي شوهر، زن مقدم بر غرما خواهد بود…». در حالی که نَفقه اقارب از چنین خصوصیتی برخوردار نمی­باشد.

نفقه زن مانند سایر دیون بر عهده شوهر است و زوجه حق دارد هر وقت آن را مطالبه نماید، در حالی که انفاق بین خویشان تنها برای تامین معیشت آنها است و آنان تنها می­توانند نفقه آینده را مطالبه نمایند. در ماده ۱۲۰۶ آمده است: «زوجه در هر حال مي­تواند براي نفَقه زمان گذشته خود اقامه دعوي نمايد…، ولي اقارب فقط نسبت به آتيه مي­توانند مطالبه نَفقه نمايند».

نفقه زن مقید به تمکن زوج یا نیاز زوجه نیست، در حالی که نَفقه اقارب چنین است. در ماده ۱۱۹۷ ق.م آمده است: «كسي مستحق نَفقه است كه ندار بوده و نتواند بوسيله اشتغال به شغلي وسایل معيشت خود را فراهم سازد». در ماده ۱۱۹۸ ق.م نیز می­خوانیم: «كسي ملزم به انفاق است كه متمكن از دادن نَفقه باشد، يعني بتواند نفقه بدهد بدون اينكه از اين حيث در وضع معيشت خود دچار مضيقه گردد …».


نفقه،وکیل نفقه،مشاوره حقوقی،وکیل،وکالت،موسسه حقوقی،مهریه،استخدام وکیل،درخواست وکیل،پدر و مادر،نفقه،نفقه اقارب،عکس نوشته،law،lawyer


گروه وکلای دادشید

موسسه حقوقی ندای عدالت ساعی (گروه وکلای دادشید) با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری آماده ارائه انواع خدمات حقوقی و در مراجع حقوقی کیفری دیوان عدالت و  سایر مراجع حقوقی و اداری توسط  و مشاوره حقوقی در سرتاسر کشور می باشد جهت ارتباط با این مجموعه اینجا را کلیک کنید.

همیشه بخاطر داشته باشید؛ مسائل مشابه حقوقی الزاماََ راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با یا مشاور حقوقی هیچ گونه اقدامی انجام ندهید.