دادخواست خسارت برهم زدن نامزدی(وکیل،مشاور،موسسه حقوقی)

دادخواست خسارت برهم زدن نامزدی (نمونه دادخواست،نامزدی،برهم زدن نامزدی،خسارت،مطالبه خسارت، مشاور حقوقی، وکیل، وکالت، موسسه حقوقی،درخواست وکیل)

دادخواست خسارت برهم زدن نامزدی

ماده ۱۰۳۶ قانون مدنی بیان می کند : «اگر یکی از نامزدها وصلت را بدون علت موجهی به هم بزند در حالی که طرف مقابل یا ابوین (پدرها) او یا اشخاص دیگر به اعتماد وقوع ازدواج مغرور شده و مخارجی کرده باشند طرفی که وصلت را به هم زده است ، باید از عهده ی خسارات وارده برآید ولی خسارات مزبور فقط مربوط به مخارج متعارفه خواهد بود».(دادخواست خسارت برهم زدن نامزدی)

بر هم زدن نامزدی اگرچه جایز است اما اگر موجب سوء استفاده و ضرر به نامزد شود موجب مسئولیت مدنی قرار می گیرد ونامزد مقصر، ملزم به جبران خسارت است . چرا که از حقی که قانون نسبت به برهم زدن نامزدی به او داده سوء استفاده کرده است. اگر این هدایا که عادتاً نگهداری از آنها امکان پذیر است ، بر اثر تقصیر تلف شود هدیه دهنده می تواند مثل یا قیمت آن را مطالبه کند.(دادخواست خسارت برهم زدن نامزدی)

با انحلال نامزدی وضعیت هدایایی که عادتاً نگهداری از آنان ممکن است ، مانند لباس، طلا در صورتی که بدون تقصیر تلف شده باشد ، قابل مطالبه نیست چرا که گیرنده ی هدیه در آن زمان (زمانی که نامزد یکدیگر بودند) مالک هدیه به شمار می آمده و تصرفات او تا قبل از به هم خوزدن نامزدی مالکانه بوده است. (فرض آن است که کاری بر خلاف قرارداد انجام نشده است و مالک (گیرنده ی هدیه) مسئول تلف شدن مال خود در برابر کسی نیست).(دادخواست خسارت برهم زدن نامزدی)

کلیک کنید  شهرداری و شرح وظایف شهرداری

 

 نمونه داد خواست مطالبه خسارت برهم زدن نامزدی

 تعیین خواسته و بهای آن : مطالبه خسارت بر هم زدن نامزدی به میزان      ریال به انضمام کلیه خسارات قانونی

دلائل و منضمات دادخواست : کپی مصدق: ۱- لیست هزینه‌های انجام شده، ۲ – فاکتور هزینه‌ها، ۳- استشهادیه، ۴ – شهادت شهود عندالاقتضاء،   “۵ – مدرک مورد نیاز دیگر

ریاست محترم مجتمع قضایی “شهرستان محل اقامت خوانده”

با سلام احتراماً به استحضار می رساند:

اینجانب/ اینجانبه وفق توافق مورخ      با خوانده به تمهید مقدمات امر ازدواج اقدام کرده‌ام. نظر به اینکه متعاقب توافق با خوانده برای ازدواج، متأسفانه نامبرده بدون دلیل از انجام وصلت با اینجانب/اینجانبه استنکاف می‌نمایدو اجبار به زندگی مشترک نیز امر منطقی و عقلایی نمی‌باشد فلذا مستنداً به ماده/مواد ۱۰۳۷ قانون مدنی و ۱ و ۲ قانون مسئولیت مدنی صدور حکم به پرداخت مبلغ      ریال از بابت هزینه‌های انجام شده به انضمام جمیع خسارات و هزینه دادرسی در حق اینجانب/اینجانبه مورد استدعاست.

(دادخواست خسارت برهم زدن نامزدی)

      محل امضاء مهر

                                                                                                                                                                      اثر انگشت

  • در صورتیکه خواهان تمایل داشته باشد اوراق قضائی بصورت حضوری(در دفتر دادگاه) یا از طریق تلفن یا نمابر یا پست الکترونیکی به وی ابلاغ شود.در پایان شرح دادخواست ، با ذکر دقیق شماره های مربوطه اعلام نماید.تا امر ابلاغ سریع تر صورت گیرد. (دادخواست خسارت برهم زدن نامزدی)
  •  چناچه شرح دادخواست بیش از صفحه حاضر باشد از صفحات مخصوص ادامه دادخواست استفاده شود.(دادخواست خسارت برهم زدن نامزدی)
کلیک کنید  اثبات شراکت نمونه پرونده (چگونه شراکت را اثبات کنیم)


قانون،حقوق،موسسه حقوقی،درخواست وکیل،وکیل،وکالت،قانون،حقوق،عکس،عکس نوشته،مشاوره حقوقی،رایگان،دادخواست خسارت برهم زدن نامزدی


گروه وکلای دادشید

موسسه حقوقی ندای عدالت ساعی (گروه وکلای دادشید) با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری آماده ارائه انواع خدمات حقوقی و در مراجع حقوقی کیفری دیوان عدالت و  سایر مراجع حقوقی و اداری توسط  و مشاوره حقوقی در سرتاسر کشور می باشد جهت ارتباط با این مجموعه اینجا را کلیک کنید.

همیشه بخاطر داشته باشید؛ مسائل مشابه حقوقی الزاماََ راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با یا مشاور حقوقی هیچ گونه اقدامی انجام ندهید.


 

  نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.