دادخواست رفع ممانعت ازحق(وکیل،وکالت،مشاوره حقوقی)

قانون،موسسه حقوقی،درخواست وکیل،وکیل،وکالت،حقوق،عکس،عکس نوشته،مشاوره حقوقی،رایگان،دادخواست رفع ممانعت ازحق

دادخواست رفع ممانعت ازحق

(نمونه دادخواست،دادخواست،حق،ممانعت از حق،تصرف عدوانی،دعاوی تصرف ،وکیل،وکالت،موسسه حقوقی،مشاور حقوقی،درخواست وکیل)

دادخواست رفع ممانعت ازحق

در قانون آئین دادرسی مدنی و همچنین در نظامنامه مربوط به تشریح قانون جلوگیری از تصرف عدوانی مصوب ۱۳۰۹ ، دعوی ممانعت از حق از اقسام دعاوی تصرف شمرده شده است . نباید از عبارت حق انتفاع و حق ارتفاق که در تعریف دعوی ممانعت از حق آمده تصور کرد که این دعوی با اصول مربوط به دعاوی تصرف مغایرت دارد. اصولاً دعوی ممانعت از حق به منظور تضمین اجرای قاعده ای است که در ماده ۹۷ قانون مدنی به این شرح پیش بینی شده است « هر گاه کسی از قدیم در خانه یا ملک دیگری مجرای آب به ملک خود یا حق مرور داشته صاحب خانه یا ملک نمی تواند مانع آب بردن یا عبور او از ملک خود شود و همچنین است سایر حقوق از قبیل حق داشتن در و شبکه و ناودان و حق شرب و غیره » در ماده ۱۰۶ همان قانون نیز قانونگذار چنین بیان می دارد « مالک ملکی که مورد حق الارتفاق غیر است نمیتواند در ملک خود تصرفاتی نماید که باعث تضییع یا تعطیل، حق مزبور باشد مگر با اجازه صاحب حق » . (دادخواست رفع ممانعت ازحق)

کلیک کنید  دادخواست نفقه ایام زوجیت(باقرار تامین خواسته)

تعریف ماده ۱۵۹ قانون آئین دادرسی مدنی در تعریف دعوی ممانعت از حق چنین بیان می دارد « دعوی ممانعت از حق عبارت است از دعوی کسی که رفع ممانعت از حق ارتفاق یا انتفاع خود را در ملک دیگری بخواهد » . (دادخواست رفع ممانعت ازحق)

 

نمونه دادخواست رفع ممانعت ازحق از دادگاه

تعیین خواسته و بهای آن : الزام به رفع ممانعت ازحق و مطالبه خسارت وارده مقوم به       ریال به انضمام کلیه خسارات قانونی دلائل و منضمات دادخواست :  کپی مصدق سند مالکیت، استشهادیه، معاوینه و تحقیق محلی با جلب نظر کارشناس رسمی دادگستری مدرک مورد نیاز دیگر ریاست محترم مجتمع قضایی “نام شهرستان محل وقوع ملک” با سلام احترماً به استحضار می‌رساند: به موجب کپی سند مالکیت شماره     پلاک و پلاکهای ثبتی شماره      /       بخش شماره و نام شهرستان واقع در نشانی      در مالکیت اینجانب / اینجانبان قرار دارد . نظر به اینکه

خوانده / خواندگان با اقدامات خود دایر بر ذکر موارد اقدامات از استفاده اینجانب از پلاک تحت مالکیتم ممانعت به عمل می‌آورد و به این وسیله نیز ضمن تضییع حقوق حقه‌ام موجب ورود، خسارات نیز شده است فلذا مستنداً به ماده ۱۵۹ قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی و ۳۳۱ قانون مدنی صدور حکم به رفع ممانعت از حق و جبران خسارت وارده به میزان       ریال به انضمام جمیع خسارات و هزینه دادرسی مورد استدعاست. (دادخواست رفع ممانعت ازحق)

کلیک کنید  شکایت رشوه ، رشوه خواری (وکیل،وکالت،مشاوره حقوقی)
 

                                          محل امضاء مهر

                                            اثر انگشت

 
  • در صورتیکه خواهان تمایل داشته باشد اوراق قضائی بصورت حضوری(در دفتر دادگاه) یا از طریق تلفن یا نمابر یا پست الکترونیکی به وی ابلاغ شود.در پایان شرح دادخواست ، با ذکر دقیق شماره های مربوطه اعلام نماید.تا امر ابلاغ سریع تر صورت گیرد. (دادخواست رفع ممانعت ازحق)
  • چناچه شرح دادخواست بیش از صفحه حاضر باشد از صفحات مخصوص ادامه دادخواست استفاده شود. (دادخواست رفع ممانعت ازحق)
(دادخواست رفع ممانعت ازحق) …

قانون،موسسه حقوقی،درخواست وکیل،وکیل،وکالت،حقوق،عکس،عکس نوشته،مشاوره حقوقی،رایگان،دادخواست رفع ممانعت ازحق


گروه وکلای دادشید

موسسه حقوقی ندای عدالت ساعی (گروه وکلای دادشید) با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری آماده ارائه انواع خدمات حقوقی و وکالت در مراجع حقوقی کیفری دیوان عدالت و  سایر مراجع حقوقی و اداری توسط وکیل و مشاوره حقوقی در سرتاسر کشور می باشد جهت ارتباط با این مجموعه اینجا را کلیک کنید.

همیشه بخاطر داشته باشید؛ مسائل مشابه حقوقی الزاماََ راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با وکیل یا مشاور حقوقی هیچ گونه اقدامی انجام ندهید.


 
وکیل پایه یک دادگستری
وکیل پایه یک دادگستری

با سلام من مهدی علیجانی هستم وکیل پایه یک دادگستری و مدرس حقوق خانواده مشاور حقوقی چند ارگان دولتی و چند سایت هستم اینجا با سایر دوستان سعی در ارائه آموزش های حقوقی رایگان داریم تا بتونیم به شما کمک کنیم مسائل حقوقی تان را به نحو مطلوب مدیریت کنید، خوشحال میشم نظرتون رو در خصوص مطلب سایت زیر پست ها کامنت کنید.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

    لینک کوتاه :