دادخواست مطالبه بهای معامله (با قرار تامین خواسته از دادگاه)

حقوق،موسسه حقوقی،درخواست وکیل،وکیل،وکالت،قانون،مشاوره با وکیل،عکس نوشته،مشاوره حقوقی،رایگان،دادخواست مطالبه بهای معامله،وکیل خوب

دادخواست مطالبه بهای معامله

(نمونه دادخواست، دادخواست، تامین دلیل ،معامله، بهای معامله، مطالبه،مطالبه بهای معامله،   وکیل، وکالت، موسسه حقوقی، مشاور حقوقی، درخواست وکیل)

دادخواست مطالبه بهای معامله

در قانون مدنی تا مرحله فسخ قرارداد و مطالبه خسارت عدم انجام تعهد، سه گام باید طی شود. گام اول، اجبار متعهد به انجام تعهد است. گام دوم، انجام تعهد به خرج متعهد است و در صورتی که هیچ‌ یک از راه‌های فوق امکان‌پذیر نبود، نوبت به فسخ قرارداد می‌رسد. (دادخواست مطالبه بهای معامله )

پرداخت ثمن تأدیه ثمن معامله یکی از آثار عقد بیع می باشد که باید در زمان و مکان مشخص شده در قرارداد صورت گیرد . در عقد بیع ثمن با مبیع مبادله می شود، پس منطقی است همانگونه که بایع ملزم به تحویل مبیع می شود، مشتری نیز ملزم به پرداخت ثمن گردد (بند ۴ ماده ۳۶۲ قانون مدنی). بنابراین در صورت استنکاف خریدار ، فروشنده می تواند اجرای این تعهد را از دادگاه بخواهد . با توجه به ماده ۳۹۵ قانون مدنی (اگر مشتری ثمن را در موعد مقرر تأدیه نکند بایع حق خواهد داشت که بر طبق مقررات راجع به خیار تاخیر ثمن ، معامله را فسخ یا از حاکم اجبار مشتری به تأدیه ثمن را بخواهد) الزام به تأدیه ثمن معامله را می توان همزمان با سایر خسارات از جمله خسارت تاخیر در تأدیه دین و یا به همراه وجه التزام ناشی از قرارداد و ضمن یک دادخواست مطالبه نمود .

کلیک کنید  دادخواست تقسیط مهریه(وکیل،مشاور،موسسه حقوقی)

دعوی از جمله دعاوی مالی بوده و نیازمند پرداخت هزینه دادرسی به نسبت مبلغ خواسته می باشد .

 

 نمونه دادخواست مطالبه بهای معامله با قرار تامین خواسته از دادگاه

تعیین خواسته و بهای آن :مطالبه وجه به میزان      ریال به انضمام کلیه خسارات قانونی با قرار تأمین خواسته

دلائل و منضمات دادخواست :کپی مصدق: ۱ – مبایعه نامه ۲ -سند مالکیت

ریاست محترم مجتمع قضایی  “نام شهرستان محل اقامت خوانده” باسلام احتراماً به استحضار می رساند:

 اینجانب با خوانده/خواندگان مبایعه نامه ای/ قراردادی را درخصوص معامله      در تاریخ     /   /    منعقد کرده ایم. نظر به اینکه با وصف انجام تعهدات قراردادی خود در تنظیم مبایعه نامه/ و انجام شروط مقرر در آن/ و تنظیم سند رسمی انتقال به خوانده/خواندگان نامبرده نسبت به پرداخت ثمن مقرر به میزان      ریال اقدامی ننموده‌اند فلذا به استناد مستندات تقدیمی رسیدگی به خواسته اینجانب و صدور حکم محکومیت خوانده/خواندگان به پرداخت ثمن معامله/ مابقی ثمن معامله به میزان      ریال مستنداٌ به مواد ۱۹۸ قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی و بند ۴ از ماده ۳۶۲ قانون مدنی به انضمام کلیه خسارات قانونی در حق اینجانب مورد استدعاست. بدواً نیز صدور قرار تأمین خواسته واجرأی فوری آن وفق ماده ۱۰۸ قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور مدنی نیز تقاضا می شود.(دادخواست مطالبه بهای معامله )

کلیک کنید  نمونه پرونده شهادت کذب یا شهادت دروغ (وکیل،مشاوره حقوقی،وکالت)
 

محل امضاء مهر

   اثر انگشت

  • در صورتیکه خواهان تمایل داشته باشد اوراق قضائی بصورت حضوری(در دفتر دادگاه) یا از طریق تلفن یا نمابر یا پست الکترونیکی به وی ابلاغ شود.در پایان شرح دادخواست ، با ذکر دقیق شماره های مربوطه اعلام نماید.تا امر ابلاغ سریع تر صورت گیرد.(دادخواست مطالبه بهای معامله )
  • چناچه شرح دادخواست بیش از صفحه حاضر باشد از صفحات مخصوص ادامه دادخواست استفاده شود. (دادخواست مطالبه بهای معامله )


حقوق،موسسه حقوقی،درخواست وکیل،وکیل،وکالت،قانون،مشاوره با وکیل،عکس نوشته،مشاوره حقوقی،رایگان،دادخواست مطالبه بهای معامله،وکیل خوب


گروه وکلای دادشید

موسسه حقوقی ندای عدالت ساعی (گروه وکلای دادشید) با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری آماده ارائه انواع خدمات حقوقی و وکالت در مراجع حقوقی کیفری دیوان عدالت و  سایر مراجع حقوقی و اداری توسط وکیل و مشاوره حقوقی در سرتاسر کشور می باشد جهت ارتباط با این مجموعه اینجا را کلیک کنید.

همیشه بخاطر داشته باشید؛ مسائل مشابه حقوقی الزاماََ راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با وکیل یا مشاور حقوقی هیچ گونه اقدامی انجام ندهید.


 
وکیل پایه یک دادگستری
وکیل پایه یک دادگستری

با سلام من مهدی علیجانی هستم وکیل پایه یک دادگستری و مدرس حقوق خانواده مشاور حقوقی چند ارگان دولتی و چند سایت هستم اینجا با سایر دوستان سعی در ارائه آموزش های حقوقی رایگان داریم تا بتونیم به شما کمک کنیم مسائل حقوقی تان را به نحو مطلوب مدیریت کنید، خوشحال میشم نظرتون رو در خصوص مطلب سایت زیر پست ها کامنت کنید.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

    لینک کوتاه :