دادخواست مطالبه بهای معامله ملک غیر قانونی(با تامین خواسته از دادگاه)

درخواست وکیل،حقوق،موسسه حقوقی،وکیل،وکالت،عکس نوشته،مشاوره حقوقی،رایگان،دادخواست مطالبه بهای معامله ملک غیر قانونی

دادخواست مطالبه بهای معامله ملک غیر قانونی

(نمونه دادخواست، دادخواست، تامین دلیل ،معامله،ملک غیرقانونی، غیرقانونی، خسارات قانونی، ملک ،مبایعه نامه،  وکیل، وکالت، موسسه حقوقی، مشاور حقوقی، درخواست وکیل)

دادخواست مطالبه بهای معامله ملک غیر قانونی

انتقال نامشروع و غیرقانونی هر نوع مال متعلق به غیر (چه عین مال موضوع انتقال باشد چه منفعت آن) توسط اشخاص، اعم از حقیقی و حقوقی به دیگری با سوءِنیت و مهیا نمودن مقدمات قبلی در قالب عقود به منظور به دست آوردن منافع مادی به‌طور ناحق را جرم انتقال مال غیر می‌گویند.(دادخواست مطالبه بهای معامله ملک غیر قانونی)

رأی وحدت رویه شماره ۷۳۳ – ۱۳۹۳,۷,۱۵ هیأت عمومی دیوان عالی کشور

به موجب ماده ۳۶۵ قانون مدنی ، بیع فاسد اثری در تملک ندارد ، یعنی مبیع و ثمن کماکان در مالکیت بایع و مشتری باقی می ماند و حسب مواد ۳۹۰ و ۳۹۱  قانون مرقوم ، اگر بعد از قبض ثمن ، مبیع کلاً یا جزئاً مستحقق للغیر درآید ، بایع ضامن است و باید ثمن را مسترد دارد و در صورت جهل مشتری به وجود فساد ، از عهده غرامات وارد شده بر مشتری نیز برآید و چون ثمن در اختیار بایع بوده است در صورت کاهش ارزش ثمن و اثبات آن ، با توجه به اطلاق عنوان غرامات در ماده ۳۹۱ قانون مدنی بایع قانوناً ملزم به جبران آن است ؛ بنابراین دادنامه شماره ۳۶۰ مورخ ۱۳۸۹,۳,۳۱ شعبه یازدهم دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی در حدی که با این نظر انطباق دارد به اکثریت آراء صحیح و قانونی تشخیص می گردد . این رأی طبق ماده ۲۷۰ قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور کیفری مصوب ۱۳۷۸ در موارد مشابه برای شعب دیوان عالی کشور و دادگاه ها لازم الاتباع است .(دادخواست مطالبه بهای معامله ملک غیر قانونی)

کلیک کنید  وب سایت وکیل
هیأت عمومی دیوان عالی کشور (دادخواست مطالبه بهای معامله ملک غیر قانونی)

نمونه دادخواست مطالبه وجه بهای معامله ملک غیر قانونی با تامین خواسته از دادگاه

تعیین خواسته و بهای آن : مطالبه وجه به میزان      ریال به انضمام کلیه خسارات قانونی با قرار تأمین خواسته

دلائل و منضمات دادخواست : کپی مصدق: ۱ – مبایعه نامه ۲ –  دادنامه صادره از شعبه ….. دادگاه عمومی نام شهرستان   ۳ – صورتجلسه مورخ    /    /، “۴-مدرک مورد نیاز دیگر”. (دادخواست مطالبه بهای معامله ملک غیر قانونی)

ریاست محترم مجتمع قضایی    “نام شهرستان محل اقامت خوانده” باسلام احتراماً به استحضار می رساند:

اینجانب با خوانده/خواندگان مبایعه نامه ای/ قراردادی را درخصوص معامله      در تاریخ     /   /    منعقد کرده ایم. و بر اساس مبایعه نامه/ قرارداد فوق الذکر مبلغ      ریال بعنوان ثمن معامله در وجه خوانده/خواندگان پرداخت شده است. نظر به اینکه متعاقب انجام معامله و تنظیم قرارداد، موضوع قرارداد مستحق للغیر درآمده و با توجه به اینکه موضوع قرارداد مستنداً به دادنامه و صدورتجلسه فوق الاشعار از ید اینجانب خارج و در اختیار ثالث قرار گرفته است بنابر این بقاء ثمن پرداختی در ید خوانده/خواندگان فاقد مجوز قانونی است فلذا با تقدیم این دادخواست رسیدگی به خواسته اینجانب و صدور حکم به محکومیت خوانده/خواندگان به پرداخت مبلغ خواسته به میزان      ریال مستنداٌ به ماده ۳۹۱ قانون مدنی به انضمام کلیه خسارات قانونی و هزینه دادرسی در حق اینجانب مورد استدعاست. بدواً نیز صدور قرار تأمین خواسته واجرای فوری آن وفق ماده ۱۰۸ و ۱۱۷ قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور مدنی نیز تقاضا می شود.(دادخواست مطالبه بهای معامله ملک غیر قانونی)

کلیک کنید  فسخ قرارداد زمین
 

محل امضاء مهر

   اثر انگشت

  • در صورتیکه خواهان تمایل داشته باشد اوراق قضائی بصورت حضوری(در دفتر دادگاه) یا از طریق تلفن یا نمابر یا پست الکترونیکی به وی ابلاغ شود.در پایان شرح دادخواست ، با ذکر دقیق شماره های مربوطه اعلام نماید.تا امر ابلاغ سریع تر صورت گیرد.(دادخواست مطالبه بهای معامله ملک غیر قانونی)
  • چناچه شرح دادخواست بیش از صفحه حاضر باشد از صفحات مخصوص ادامه دادخواست استفاده شود. (دادخواست مطالبه بهای معامله ملک غیر قانونی)


درخواست وکیل،حقوق،موسسه حقوقی،وکیل،وکالت،عکس نوشته،مشاوره حقوقی،رایگان،دادخواست مطالبه بهای معامله ملک غیر قانونی


گروه وکلای دادشید

موسسه حقوقی ندای عدالت ساعی (گروه وکلای دادشید) با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری آماده ارائه انواع خدمات حقوقی و وکالت در مراجع حقوقی کیفری دیوان عدالت و  سایر مراجع حقوقی و اداری توسط وکیل و مشاوره حقوقی در سرتاسر کشور می باشد جهت ارتباط با این مجموعه اینجا را کلیک کنید.

همیشه بخاطر داشته باشید؛ مسائل مشابه حقوقی الزاماََ راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با وکیل یا مشاور حقوقی هیچ گونه اقدامی انجام ندهید.


 
وکیل پایه یک دادگستری
وکیل پایه یک دادگستری

با سلام من مهدی علیجانی هستم وکیل پایه یک دادگستری و مدرس حقوق خانواده مشاور حقوقی چند ارگان دولتی و چند سایت هستم اینجا با سایر دوستان سعی در ارائه آموزش های حقوقی رایگان داریم تا بتونیم به شما کمک کنیم مسائل حقوقی تان را به نحو مطلوب مدیریت کنید، خوشحال میشم نظرتون رو در خصوص مطلب سایت زیر پست ها کامنت کنید.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

    لینک کوتاه :