شکایت خرید عتیقه

شکایت خرید عتیقه

(نمونه شکوائیه،شکایت،عتیقه،اشیاء قیمتی،اموال تاریخی،خرید و فروش اموال تاریخی،ماده ۵۶۲ قانون مدنی،وکیل،وکالت،موسسه حقوقی،مشاور حقوقی،درخواست وکیل)

شکایت خرید عتیقه

به هر چیز قدیمی که قابل گردآوری در کلکسیون‌ها باشد اطلاق می‌شود. اشیاء عتیقه به دلیل زیبایی، کم‌یابی، وضعیت، کاربرد، احساسات انسانی مربوط بدان یا هر ویژگی دیگری مورد توجه هستند. به طور معمول شیئی عتیقه شمرده می‌شود که دست کم صد سالی دیرینگی داشته‌باشد.(شکایت خرید عتیقه)

ماده ۵۶۲ – هرگونه حفاری وکاوش به قصد بدست آوردن اموال تاریخی، فرهنگی ممنوع بوده و مرتکب به حبس از ۶ ماه تا ۳ سال و ضبط اشیاء مکشوفه به نفع سازمان میراث فرهنگی کشور و آلات و ادوات حفاری به نفع دولت محکوم می شود. چنانچه حفاری در اماکن و محوطه‌های تاریخی که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است یا در بقاع متبرکه و اماکن مذهبی انجام می‌شود علاوه بر ضبط اشیاء مکشوفه و آلات و ادوات حفاری مرتکب به حداکثر مجازات مقرر محکوم می‌شود.(شکایت خرید عتیقه)

همچنین در این ماده قانونی صراحتا اعلام شده که ” هر کس اموال تاریخی، فرهنگی موضوع این ماده را برحسب تصادف به دست آورد و طبق مقررات سازمان میراث فرهنگی کشور نسبت به تحویل آن اقدام نکند به ضبط اموال مکشوفه محکوم می شود.”(شکایت خرید عتیقه)

کلیک کنید  سازوکار طرح دادخواست الزام به تنظيم سند رسمي

از سوی دیگر در تبصره ۲ همین ماده قانونی آمده: خرید و فروش اموال تاریخی، فرهنگی حاصله ازحفاری غیرمجاز ممنوع است و خریدار و فروشنده علاوه بر ضبط اموال فرهنگی مذکور به حبس از ۶ ماه تا ۳ سال محکوم می شوند. هرگاه فروش اموال مذکور تحت هر عنوان از عناوین به طور مستقیم یا غیرمستقیم به اتباع خارجی انجام می شود مرتکب به حداکثر مجازات مقرر محکوم می‌شود.(شکایت خرید عتیقه)

 

نمونه شکوائیه خرید عتیقه

ریاست محترم دادسرای شهرستان عمومی”نام شهرستان محل وقوع بزه یا محل اختفاءیا اقامت متهم”

با سلام احتراماً به استحضار می‌رساند:

در تاریخ       آقای/آقایان – خانم/خانم‌ها       فرزند       به نشانی       مبادرت به خرید و فروش غیرمجاز اموالِ تاریخی – فرهنگی نموده‌اند. با عنایت به ادله اینجانب که عبارت از استشهادیه/ و شهادت شهود/ معاینه و تحقیق محلی می‌باشد، تعقیب و مجازات نامبرده/نامبردگان به اتهام خرید و فروش غیرمجاز اموالِ تاریخی فرهنگی به استناد تبصره ۲ از ماده ۵۶۲ قانون مجازات اسلامی مورد استدعاست.

ضمناً نشانی اینجانب نیز عبارت از                                       می‌باشد.(شکایت خرید عتیقه)

با تشکر و سپاس فراوان

نام و نام خانوادگی شاکی

کلیک کنید  چرا ديه زن نصف ديه مرد است

قانون،شکایت،حقوق،موسسه حقوقی،وکیل،وکالت،قانون،مجازات،جرم،عکس،عکس نوشته،مشاوره حقوقی،رایگان،شکایت خرید عتیقه


گروه وکلای دادشید

موسسه حقوقی ندای عدالت ساعی (گروه وکلای دادشید) با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری آماده ارائه انواع خدمات حقوقی و در مراجع حقوقی کیفری دیوان عدالت و  سایر مراجع حقوقی و اداری توسط  و مشاوره حقوقی در سرتاسر کشور می باشد جهت ارتباط با این مجموعه اینجا را کلیک کنید.

همیشه بخاطر داشته باشید؛ مسائل مشابه حقوقی الزاماََ راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با یا مشاور حقوقی هیچ گونه اقدامی انجام ندهید.


 

  نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.