قرارداد مشارکت در ساخت بنا(وکیل،وکالت،مشاوره)

قرارداد فروش ملک،قرارداد فروش اتومبیل،قرارداد قرض الحسنه از بانك،قرارداد مشاركت در ساخت بنا،قرارداد مشارکت در انجام پروژه،وکیل ،وکالت

قرارداد مشارکت در ساخت بنا(نمونه قرارداد،ساختمان،ملک،تنظیم سند بنا،مشاور حقوقی ،وکیل،وکالت،درخواست وکیل،موسسه حقوقی)

قرارداد مشارکت در ساخت بنا

نظر به اینکه خانم /آقای : …………………………………………فرزند آقای  ………….. دارای شناسنامه شماره …………………………………..صادره از …………….به نشانی: …………………………………………………………………………………………………………….(از این پس طرف اول قرارداد نامیده می شود )مالک پلاک فرعی  ………………از اصلی …………..اراضی……………….بخش……………….واقع در ………………..است و قصد احداث بنا در پلاک مذکور را دارد و نظر به اینکه خانم / آقای :…………………………..فرزند آقای:……………………. دارای شناسنامه شماره …………………………………………………..صادره از ……………….متولد ………………….نشانی : ………………………………………………………………(که از این پس طرف .دوم قرارداد نامیده می شود ).امکانات مالی لازم را جهت احداث بنا در ملک موصوفه دارد ،‌به منظور احداث بنا در پلاک مذکور و شرکت در عرصه و اعیان پلاک این قرارداد بین طرفین منعقد شد .(قرارداد مشارکت در ساخت بنا)

ماده ۲-

ارزش عرصه در تاریخ عقد قرارداد معادل ……….. ریال (………….. تومان )برآورد شده است و مورد قبول طرفین است .(قرارداد مشارکت در ساخت بنا)

کلیک کنید  مهریه عندالمطالبه به چی معنی است؟(مهریه،وکیل،وکالت)

ماده ۳-

مقرر شد طرف دوم بنایی با مشخصات و طبق نقشهای که پیوست این قرارداد و جزء‌لاینفک آن است و به امضاء ‌طرفین رسیده است در پلاک موصوف امضاء کند .

تبصره ۱- طرف دوم مکلف است بنا را دقیقاً بر مبنای پروانه شهرداری و نقشه های مصوب احداث نماید .(قرارداد مشارکت در ساخت بنا)

تبصره ۲- طرف دوم مکلف است  کلیه ضوابط و قوانین مربوط به عملیات ساختمانی و اصول ایمنی را رعایت نماید و طرف اول در این خصوص مسئولیتی ندارد .

ماده ۴-

طرف دوم مکلف است فتوکپی اسناد هزینه را اعم از اسناد خرید اجناس یا دستمزدها امضاء کرده در پایان هر هفته در اختیار طرف اول قرار دهد . همچنین مکلف است صورت حسابی در دو نسخه ترتیب دهد و در پایان هر هفته نسخه ثانی صورت حساب را امضاء‌کرده و در اختیار طرف اول بگذارد . مدارک و صورتحساب های مذکور ملاک محاسبات و روابط مالی طرفین خواهد بود .(قرارداد مشارکت در ساخت بنا)

 ماده ۵-

پس از آنکه هزینه های انجام شده از جانب طرف دوم طبق مدارک ماده ۴ به ارزش عرصه ( طبق ماده ۲) بالغ شد مابقی هزینه های ساختمان تا اتمام بنا بالمناصفه پرداخت خواهد شد . به این منظور طرفین حساب جاری مشترکی در بانک ………… افتتاح کرده اند که برداشت از آن با دو امضاء‌انجام می شود . طرفین مکلفند کلیه وجوهی را که برای مصرف در ساختمان لازم است به این حساب واریز کنند .کلیه پرداختها را نیز از این حساب انجام دهند .(قرارداد مشارکت در ساخت بنا)

کلیک کنید  انحصار وراثت _ گروه وکلای دادشید

ماده ۶-

طرف دوم مکلف است بنا را مبنای برنامه زمان بندی شده ای که به عنوان ضمیمه شماره ۲ این قرارداد به امضاء‌طرفین رسیده احداث کند .

 ماده ۷-

پس از اتمام بنا ،‌طرف اول مکلف است نسبت به تنظیم سند رسمی انتقال سه دانگ مشاع از ملک ( اعم از عرصه و اعیان ) به طرف دوم اقدام کند .

تبصره ۱- کلیه هزینه های لازم برای تنظیم سند رسمی انتقال ( اعم از مالیاتها و عوارض و جرایم و هزینه تفکیک و غیره ) بالمناصفه پرداخت خواهد شد .

 تبصره ۲- انتقال رسمی ظرف ۷۵ روز از تاریخ صدور گواهی پایان ساختمان باید انجام شود .(قرارداد مشارکت در ساخت بنا)

ماده ۸-

طرف اول در صورت تاخیر در ایفاء‌ تعهد موضوع ماده ۷ مکلف است بابت هر روز تاخیر مبلغ ………..ریال به طرف دوم بپردازد . پرداخت این وجه مسقط طرف اول نخواهد شد و انتقال سه دانگ باید انجام شود .(قرارداد مشارکت در ساخت بنا)

 ماده ۹

در صورت بروز اختلاف در تفسیر یا اجرای این قرارداد آقای …. به نشانی ……………………………………………..که ضمن قبول داوری این قرارداد را امضاء‌کرده اند ،‌در خصوص مورد به عنوان داور دارای حق صلح و سازش اظهار نظر خواهند کرد ورای ایشان برای طرفین قطعی و لازم الاجرا ‌و غیر قابل اعتراض است.(قرارداد مشارکت در ساخت بنا)

کلیک کنید  شکایت جعل سند (وکیل،مشاوره حقوقی)

ماده ۱۰-

این قرارداد که مشتمل بر ۱۰ ماده و۴ تبصره است در تاریخ ……… در ……………….. بین طرفین امضاء ‌و مبادله شد . تعداد نسخ ۳ نسخه و هر نسخه در ……… صفحه وبا اعتبار واحد است .(قرارداد مشارکت در ساخت بنا)

 

محل امضاء طرف اول قرارداد              محل امضاء طرف دوم قرارداد  :                     محل امضاء‌ داور


قرارداد فروش ملک،قرارداد فروش اتومبیل،قرارداد قرض الحسنه از بانک،قرارداد مشارکت در ساخت بنا،قرارداد مشارکت در انجام پروژه،وکیل ،وکالت


گروه وکلای دادشید

موسسه حقوقی ندای عدالت ساعی (گروه وکلای دادشید) با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری آماده ارائه انواع خدمات حقوقی و وکالت در مراجع حقوقی کیفری دیوان عدالت و  سایر مراجع حقوقی و اداری توسط وکیل و مشاوره حقوقی در سرتاسر کشور می باشد جهت ارتباط با این مجموعه اینجا را کلیک کنید.

همیشه بخاطر داشته باشید؛ مسائل مشابه حقوقی الزاماََ راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با وکیل یا مشاور حقوقی هیچ گونه اقدامی انجام ندهید.


وکیل پایه یک دادگستری
وکیل پایه یک دادگستری

با سلام من مهدی علیجانی هستم وکیل پایه یک دادگستری و مدرس حقوق خانواده مشاور حقوقی چند ارگان دولتی و چند سایت هستم اینجا با سایر دوستان سعی در ارائه آموزش های حقوقی رایگان داریم تا بتونیم به شما کمک کنیم مسائل حقوقی تان را به نحو مطلوب مدیریت کنید، خوشحال میشم نظرتون رو در خصوص مطلب سایت زیر پست ها کامنت کنید.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

    لینک کوتاه :