, ,

مدت قرارداد – گروه وکلای دادشید

مدت قرارداد

قرارداد – انعقاد قرارداد – تعهدات – امور قراردادها – دعاوی تجاری – خدمات وکالتی – وکیل – مشاور – مشاوره خانواده – مشاوره حقوقی – گروه وکلا

درمواردی که اشخاص اقدام به انعقاد قرارداد می نمایند، تاریخ و زمان انجام تعهدات توسط طرف مقابل، از اهمیت بسیار زیاید برخوردار است. در  واقع هر یک از طرفین بید بدانند که تا چه زمانی برای انجام تعهدات خود فرصت دارند. حتی در برخی از قرارداد، چنانچه مدت قرارداد به درستی تعیین نگردد، عقد را از اعتبار ساقط خواهد کرد. مثل در قرارداد اجاره که تاریخ وزمان قرارداد، از جمله شرایط صحت و درستی آن است؛ به نحوی که اگر مدت اجاره معلوم نباشد، قرارداد باطل است. باید بدانیم که تاریخ و مدت قرارداد، در شروع کلیه ضمانت اجراهای قراردادی تاثیر مستقیم دارد.(مدت قراردادمدت قراردادمدت قراردادمدت قراردادمدت قراردادمدت قراردادمدت قراردادمدت قرارداد)

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، می توانید کتاب «چگونه قراردادم را بنویسم» را از قسمت فروشگاه سایت دادشید خریداری نمائید.

ذیلا به چند نکته از نکات مندرج در این کتاب اشاره می نمائیم:

نکته: پیشنهاد می‌گردد که تاریخ؛ هم به صورت عددی و هم به صورت حروف درج شود و چنانچه تاریخ انتقال یا تاریخ انجام کار؛ غیر از تاریخ تنظیم قرارداد باشد؛ در بند جداگانه‌ای با عنوان «مدت قرارداد» باید زمان دقیق آغاز و پایان کار تصریح شود.

نکته: اگر تاریخ جداگانه‌ای به عنوان تاریخ اجرای تعهد در نظر گرفته نشود، تاریخ امضای قرارداد؛ تاریخ آغاز آن محسوب می­شود.

نکته: لازم است که مدتی را که تعهدات مورد نظر باید در آن مدت انجام شوند به طور دقیق بیان گردد. مراقبت نمایید که نه زمان شروع تعهدات و نه مدت زمان اجرای تعهدات؛ معلق به حدوث عوامل دیگر نگردد؛ مثلاً گفته نشود که «مدتی پس از صدور پروانه ساخت» و یا «مدتی پس از خاکبرداری» و غیره

 

کلیک کنید  دادخواست حضانت فرزند (وکیل،مشاور،درخواست وکیل)

نکته: بسیاری از آثار حقوقی و نیز ضمانت اجراهای قانونی و قراردادی بر اساس زمان شروع و یا زمان انقضای مدت‌هایی است که در قراردادها ذکر می‌شود بنابراین لازم است که این مسئله در متن قرارداد به درستی تبیین گردد.


مدت قرارداد-  قرارداد - انعقاد قرارداد - تعهدات - امور قراردادها - دعاوی تجاری - خدمات وکالتی - وکیل - مشاور - مشاوره خانواده - مشاوره حقوقی - گروه وکلا


گروه وکلای دادشید

موسسه حقوقی ندای عدالت ساعی (گروه وکلای دادشید) با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری آماده ارائه انواع خدمات حقوقی و وکالت در مراجع حقوقی کیفری دیوان عدالت و سایر مراجع حقوقی و اداری توسط وکیل و مشاوره حقوقی در سرتاسر کشور می باشد جهت ارتباط با این مجموعه اینجا را کلیک کنید.

همیشه بخاطر داشته باشید؛ مسائل مشابه حقوقی الزاماََ راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با وکیل یا مشاور حقوقی هیچ گونه اقدامی انجام ندهید.


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.