قرارداد اجاره منزل مسکونی

قرارداد اجاره منزل مسکونی

نمونه قرارداد اجاره منزل مسکونی

مختصری در خصوص اجاره:

قرارداد اجاره اجاره عقدی است که به موجب آن مستاجر مالک منافع عین مستاجره می‌شود، اجاره دهنده را موجر و اجاره کننده را مستاجر و مورد اجاره را عین مستاجره گویند.

اجاره در لغت از ریشه اجر به معنای رهانیدن، به فریاد رسیدن، چیزی را به فرد دادن می‌باشد. در اصطلاح عقدی است که به موجب آن مستأجر، در برابر مالی که به موجر می‌دهد، برای مدت معین مالک منافع عین مستأجره می‌شود. یعنی همان سلطه و اختیار استفاده مالک را از عین مورد اجاره دارد. بنابراین اجاره عقدی تملیکی و معوض و موقت می‌باشد.

نمونه قرارداد اجاره منزل مسکونی

قرارداد اجاره موجر: آقای/ خانم …………………………فرزند………………………………..به شماره ملی……………………………….به نشانی……………………………………………………………………………………………….

مستاجر: آقای/ خانم …………………………فرزند………………………………..به شماره ملی……………………………….به نشانی……………………………………………………………………………………………….

مورد اجاره : همگی وتمامی یکباب خانه بمساحت تقریبی ………………. مترمربع دارای پلاک …………………… .فرعی از ………………… اصلی واقع در بخش ………. ثبت ………………. محله …………………… ازمورد ثبت یکجلد سند مالکیت بشماره ثبت ……………….صفحه …………. دفتر جلد ………… بشماره چاپی ……………. سری ………….. با جمیع توابع شرعیه ولواحق عرفیه و کلیه ملحقات و منضمات ان روئیت شده طرفین و با علم و اطلاع کامل انها از کم و کیف مورد اجاره که حسب الاقرار در تصرف مستاجر میباشد

کلیک کنید  طرف قرارداد - گروه وکلای دادشید

نشانی مورد اجاره : ………………………………………………………………….

مدت : از تاریخ …………………….. بمدت ……………….. ماه کامل شمسی

مال الاجاره : ماهیانه مبلغ ………………………ریال ودر کل مدت مبلغ …………….. ریال وجه رایج ایران که مقرر گردید در پایان هر ماه مستاجر مبلغ تعیینی را ماهیانه به موجر پرداخت نماید.

شرایط :

 1. مورد اجاره صرفاً جهت استفاده مسکونی باجاره واگذار گردیده ومستاجر حق تغییر استفاده به غیر از سکونت را ندارد.(قرارداد اجاره)
 2. پرداخت کلیه مالیات شغلی وحق بیمه وبهای مصرفی آب وبرق وگاز تلفن کلاً بامستاجر بوده وباید درپایان مدت مفاصاحسابهای مربوطه را به موجر ارائه نماید.
 3. مباشرت مستاجر در انتفاع ازمورد اجاره شرط اساسی اینقرارداد است.(قرارداد اجاره)
 4. مستاجر حق واگذاری مورداجاره را تحت هیچ عنوان به غیر ندارد مگر با اجازه قبلی وکتبی موجر
 5. مالیات مستغلات وتعمیرات اساسی وزیربنائی با موجر بوده وتعمیرات جزیی وتزیینی که برای انتفاع بهترازمورد اجاره لازم باشد با مستاجر است.(قرارداد اجاره)
 6. مستاجر ریالی بابت حق سرقفلی وکسب وپیشه ونظایرآن بموجر نپرداخته است بدیهی است درپایان مدت درتمامی مواقع کلیه حقوق کماکان متعلق به موجر بوده و مرور زمان نیز موجد هیچ حقی برای مستاجر نمیباشد.(قرارداد اجاره)
 7. مستاجر باید درپایان مدت مورد اجاره رابهمان نحو که تحویل گرفته است بهمان صورت راس موعد انقضاء مدت تخلیه وبموجر یانماینده قانونی وی مسترد نماید تاخیر درتخلیه روز انه مشمول ایجاد حقوق قانونی برای موجر خواهد بود که طبق قانون مطالبه خواهد نمود.
 8. تخلف ازهریک از مفاد این قرارداد برای موجر دربقیه مدت موجب حق فسخ یکطرفه قرارداد میباشد .
کلیک کنید  دادخواست ورشکستگی ( از طرف طلبکار،مشاوره حقوقی )

….

وکیل پایه یک دادگستری
وکیل پایه یک دادگستری

با سلام من مهدی علیجانی هستم وکیل پایه یک دادگستری و مدرس حقوق خانواده مشاور حقوقی چند ارگان دولتی و چند سایت هستم اینجا با سایر دوستان سعی در ارائه آموزش های حقوقی رایگان داریم تا بتونیم به شما کمک کنیم مسائل حقوقی تان را به نحو مطلوب مدیریت کنید، خوشحال میشم نظرتون رو در خصوص مطلب سایت زیر پست ها کامنت کنید.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  لینک کوتاه :