نکات مهم در زمان انعقاد قرارداد با وکیل شخص

نکات مهم در زمان انعقاد قرارداد با وکیل شخص

وکیل – قرارداد – نکات مهم انعقاد قرارداد – عقد قرارداد – مشاور – مشاوره آنلاین – وکیل خانواده – وکیل ملکی – وکیل ثبتی – مشاوره حقوقی

در برخی از موارد ممکن است که شخصی به نمایندگی و وکالت از سوی شخص دیگری قرارداد را تنظیم کند، در این صورت باید نکات متعددی را مد نظر قرار دهید تا صحت عقد و قرارداد تحت الشعاع قرار نگرفته و از تضییع حقوق شما جلوگیری بعمل آید. در این قسمت سعی داریم به بخشی از این نکات اشاره کنیم: لازم بذکر است که جهت دریافت مشاوره با وکلای تخصصی دادشید، می توانید از طریق سایت و اپلیکیشن دادشید اقدام نمائید.

  • منظور از وکیل در این قسمت، لزوما وکلای دادگستری نیستند و هر شخصی که عاقل و بالغ و رشید باشد، می تواند جهت انعقاد قرارداد، به عنوان وکیل شما انتخاب شود. لازم بذکر است که تنها در مراجع خاصی از جمله شوراهای حل اختلاف ، دادگاه ها و دادسراها و دیوان عدالت اداری و شعب تعزیرات حکومتی، حتما می بایست از خدمات وکلای دادگستری استفاده نمود و در مابقی مراجع، اشخاص عادی که دارای پروانه وکالت نیستند هم می توانند به عنوان وکیل شما انتخاب گردند.
  • برگه نمایندگی و وکالت­نامه او و اعتبار آن را بررسی کرد و حتماً شماره و مشخصات آن را در متن قرارداد ذکر کرد.
  • از آنجایی که در برخی از وکالتها امکان عزل وکیل توسط موکل وجود دارد بنابراین لازم است که ابقاء وکالت وکیل نیز مورد بررسی قرار گیرد. به این منظور می توانید مراتب یا از دفترخانه تنظیم کننده وکالت و یا از سایت مربوطه پیگیری کنید.(نکات مهم در زمان انعقاد قرارداد با وکیل شخص)
  • در صورتی که فروشنده، وکیل رسمی مالک باشد باید در وکالتنامه ایشان، میزان و حدود اختیارات وکیل به دقت بررسی شود. و دقت شود که آیا وکیل مزبور، مواردی از جمله حق اخذ ثمن و حق اسقاط خیارات و تحویل گرفتن یا تحویل دادن مورد معامله و غیره را دارد یا خیر؟ به عنوان مثال ممکن است که شخصی از سوی مالک، وکیل در فروختن مال باشد اما حق دریافت پول را نداشته باشد. بنابراین شما می توانید مال را از شخص وکیل خریداری نمائید، اما حق ندارید که پول و مبلغ قرارداد را به وکیل تحویل دهید. و لازم است که مبالغ به حساب مالک اصلی واریز گردد. طبیعی است که اگر حدود اختیارات وکیل به درستی مورد بررسی قرار نگیرد، امکان بروز هرگونه سوء استفاده امکان پذیر خواهد بود.(نکات مهم در زمان انعقاد قرارداد با وکیل شخص)
  • در همین مثال، ممکن است وکیل مزبور، در اثر غفلت شما، مبالغ قرارداد را از شما دریافت دارد و متعاقبا مالک اصلی نیز برای دریافت همان مبالغ، به شما رجوع کند. در چنین صورتی شما نمی توانید برای اثبات برائت ذمه خود، به پولهایی که به وکیل پرداخت نموده اید استناد نمائید چرا که نامبرده در دریافت مبلغ، هیچگونه وکالت و اذن و اجازه ای نداشته و شما قانونا مجبور می شوید که یک بار دیگر مبالغ را به شخص مالک اصلی پرداخت نموده و از سوی دیگر،با تحمل زحمت و مشقت و هزینه های فراوان، پولهای پرداخت شده به وکیل را مسترد نمائید.(نکات مهم در زمان انعقاد قرارداد با وکیل شخص)(نکات مهم در زمان انعقاد قرارداد با وکیل شخص)(نکات مهم در زمان انعقاد قرارداد با وکیل شخص)(نکات مهم در زمان انعقاد قرارداد با وکیل شخص)

کلیک کنید  دفاتر تجاری که هر تاجر باید داشته باشد

نکات مهم در زمان انعقاد قرارداد با وکیل شخص - وکیل - قرارداد - نکات مهم انعقاد قرارداد - عقد قرارداد - مشاور - مشاوره آنلاین - وکیل خانواده - وکیل ملکی - وکیل ثبتی - مشاوره حقوقی


گروه وکلای دادشید

موسسه حقوقی ندای عدالت ساعی (گروه وکلای دادشید) با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری آماده ارائه انواع خدمات حقوقی و وکالت در مراجع حقوقی کیفری دیوان عدالت و  سایر مراجع حقوقی و اداری توسط وکیل و مشاوره حقوقی در سرتاسر کشور می باشد جهت ارتباط با این مجموعه اینجا را کلیک کنید.

همیشه بخاطر داشته باشید؛ مسائل مشابه حقوقی الزاماََ راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با وکیل یا مشاور حقوقی هیچ گونه اقدامی انجام ندهید.