اصفهان خیابان نیکبخت روبروی دادگستری ساختمان ماکان 5 طبقه سوم واحد 37
تماس با ما 09332373448
ایمیل dadshid@gmail.com
ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه۸الی ۱۵
blog3
بازگشت به تابعیت ایران (چگونه به تابعیت ایران بازگردیم)
بازگشت به تابعیت ایران (چگونه به تابعیت ایران بازگردیم)

بازگشت به تابعیت ایران (چگونه به تابعیت ایران بازگردیم)

بازگشت به تابعیت ایران (چگونه به تابعیت ایران بازگردیم،وکیل،وکالت،مشاوره حقوقی،موسسه حقوقی)

بازگشت به تابعیت ایران : ماده 990 : از اتباع ايران کسي که خود يا پدرشان موافق مقررات تبديل تابعيت کرده باشند و بخواهند به تبعيت اصليه خود رجوع نمايند به مجرد درخواست به تابعيت ايران قبول خواهند شد مگر آنکه دولت تابعيت آنها را صلاح نداند. به استناد ماده فوق اگر فردي که قبلاً طبق قانون از تابعيت ايران خارج و اکنون درخواست بازگشت به تابعيت ايران را داشته باشد، مي بايست نسبت به تهيه و ارايه مدارک زير اقدام نمايد.افرادي که طبق مقررات قانوني (ماده 988 قانون مدني) ترک تابعيت ايراني را نموده اند، مي توانند طبق ماده 990 درخواست بازگشت به تابعيت ايراني را بنمايند.(بازگشت به تابعیت ایران)

شرایط بازگشت به تابعیت ایران

اولاً: تبدیل تابعیت این اشخاص موافق مقررات صورت گرفته باشد.(به صورت قانونی باشد).

ثانیاً: شخص، تقاضای بازگشت به تابعیت ایران را بنماید.

ثالثاً: تقاضای شخص مورد مخالفت دولت قرار نگیرد.

مدارک مورد نياز جهت درخواست بازگشت به تابعیت

1-    تکميل فرم درخواست بازگشت به تابعيت ايراني توسط متقاضي در سه نسخه

2-    ارائه درخواست کتبي به نمايندگي محل سکونت خود مبني بر اعلام علت ترک تابعيت (موقعيت اجتماعي و شغلي در خارج از کشور) و همچنين علت درخواست بازگشت به تابعيت ايراني با ذکر آدرس و شماره تلفن(بازگشت به تابعیت ایران)

3-    ارائه تعداد 12 قطعه عکس جديد 4*6 تمام رخ، بدون کلاه، عينک تيره و پشت نويسي شده براي خانمها با رعايت حجاب کامل اسلامي(بازگشت به تابعیت ایران)

4-    ارائه دو نسخه فتوکپي از مدارک هويت خارجي

5-    ارائه دو نسخه فتوکپي از سند خروج از تابعيت ايراني

6-     ارائه فتوکپي مدارک شناسائي ايراني (قبل از ترک تابعيت)

7-    ارائه رسيد پرداخت هزينه مربوطه طبق جدول هزينه هاي کنسولي(بازگشت به تابعیت ایران)

روش انجام کار

الف - متقاضي مي بايست نسبت به تکميل، امضاء و ارايه 1 نسخه درخواست نامه برگشت به تابعيت جمهوري اسلامي ايران به صورت دقيق، کامل، خوانا و به زبان فارسي اقدام نمايد. تصاوير مدارک مورد نياز مي بايست کاملاً روشن و خوانا باشند. (بازگشت به تابعیت ایران)
ب - چنانچه مندرجات هر يک از مدارک مخدوش يا داراي اشکال باشد پذيرش و بررسي مدارک تا رفع اشکال به تعويق خواهد افتاد.
پ - مامور کنسولي پس از دريافت مدارک، نسبت به تصديق درخواست نامه برگشت به تابعيت جمهوري اسلامي ايران اقدام و آنها را طي نامه اي به اداره تابعيت و امور پناهندگان وزارت امور خارجه ايران ارسال مي نمايد. (بازگشت به تابعیت ایران)
ث - اداره تابعيت و امور پناهندگان پس از وصول مدارک، تشکيل پرونده و انجام اقدامات و بررسيهاي لازم، در صورتي که درخواست برگشت به تابعيت متقاضي مورد پذيرش قرار گيرد مراتب را به سازمان ثبت احوال کشور اعلام تا نسبت به احياء سند سجلي و صدور المثني شناسنامه اقدام نمايد. متعاقب آن مدارک هويت خارجي متقاضي توسط مراجع ذيربط يا اداره تابعيت و امور پناهندگان اخذ و به سفارت کشور تابعيت قبلي ارسال مي گردد.(بازگشت به تابعیت ایران)

توجه داشته باشید

  • حضور متقاضي براي ارائه مدارک در نمايندگي الزامي است.(بازگشت به تابعیت ایران)
  • بانوان متقاضي بازگشت به تابعيت ايراني که داراي سند اختيار تابعيت زوج مي باشند. بايد اصل و ترجمه سند طلاق ويا گواهي فوت شوهر که به تآييد مقامات محلي رسيده باشد و همچنين تعداد 16 قطعه عکس با مشخصات بالا ارائه نمايند.(بازگشت به تابعیت ایران)

...


بازگشت به تابعیت ایران،موسسه حقوقی،وکیل،وکیل خانواده،وکیل خوب،تابعیت،عکس،عکس نوشته،مشاوره حقوقی،رایگان،وکیل مهاجرت


گروه وکلای دادشید

موسسه حقوقی ندای عدالت ساعی (گروه وکلای دادشید) با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری آماده ارائه انواع خدمات حقوقی و در مراجع حقوقی کیفری دیوان عدالت و  سایر مراجع حقوقی و اداری توسط  و مشاوره حقوقی در سرتاسر کشور می باشد جهت ارتباط با این مجموعه اینجا را کلیک کنید.

همیشه بخاطر داشته باشید؛ مسائل مشابه حقوقی الزاماََ راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با یا مشاور حقوقی هیچ گونه اقدامی انجام ندهید.


دسته بندی
دسته بندی مقالات 68
مقالات ما
۱۰ آذر

املاک مجهول المالک کدامند ؟

  املاک مجهول المالک کدامند ؟ املاک مجهول المالک کدامند ؟ املاکی هستند که مالک آن‌ها مشخص نیست. این املاک ممکن است به دلیل عدم ثبت یا عدم تقاضای ...

بدون دیدگاه
ادامه مطلب
۹ آذر

احراز کاربری تجاری

  احراز کاربری تجاری احراز کاربری تجاری به معنای تغییر کاربری یک ملک از نوع مسکونی به نوع تجاری است. برای تغییر کاربری مسکونی به تجاری، باید از ش...

بدون دیدگاه
ادامه مطلب
۵ آذر

تائید بطلان معامله به دلیل حجر

  تائید بطلان معامله به دلیل حجر تائید بطلان معامله به دلیل حجر در قاضای نفع است و یا شخص ذی سمت باطل محسوب می‌شود. حجر به معنای ممنوع شدن شخص از...

بدون دیدگاه
ادامه مطلب