اصفهان خیابان نیکبخت روبروی دادگستری ساختمان ماکان 5 طبقه سوم واحد 37
تماس با ما 09332373448
ایمیل dadshid@gmail.com
ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه۸الی ۱۵
blog3
شکایت سرقت اموال تاریخی (وکیل،وکالت)
شکایت سرقت اموال تاریخی (وکیل،وکالت)

شکایت سرقت اموال تاریخی (وکیل،وکالت)

شکایت سرقت اموال تاریخی

(نمونه شکوائیه، شکایت،اموال تاریخی،سرقت،سرقت از موزه،اموال فرهنگی،ماده559 قانون مدنی،سرقت از اماکن تاریخی،وکیل،وکالت،موسسه حقوقی،مشاور حقوقی،درخواست وکیل)

شکایت سرقت اموال تاریخی

سرقت اموال تاریخی و فرهنگی : به مادۀ ۵۵۹ ق.م.ا : شرط تحقق جرم موضوع این ماده آن است كه:
اولاً: به موضوع جرم اشیاء یا لوازم و مصالح و قطعات آثار فرهنگی، تاریخی باشد.(شکایت سرقت اموال تاریخی)
ثانیاً: محل سرقت موزه ها، نمایشگاهها یا اماكن تاریخی و مذهبی یا سایر اماكنی باشد كه تحت حفاظت یا نظارت دولت است. (شکایت سرقت اموال تاریخی)
مجازات آن بر اساس بند ۱۶ ماده ۱۹۸ ق.م.ا سرقت از اموال دولتی و وقفی و مانند آن (اموال فاقد مالك شخصی) مستوجب حد نیست در عین حال مقنن در حكمم خاص در مواد ۵۴۴ و ۵۴۵ سرقت نوشتجات و اسناد و اوراق و نیزز سرقت مطالبی كه در دفاتر مذكور مندرج است را نسبت به سرقت عادی (مادۀ ۶۶۱ ق.م.ا) تشدید كرده است.(شکایت سرقت اموال تاریخی)

 

نمونه شکوائیه سرقت اموال تاریخی

رياست محترم دادسراي شهرستان عمومی"نام شهرستان محل وقوع بزه يا محل اقامت متهم"

 

        با سلام احتراماً به استحضار مي‌رساند:

در تاريخ       آقاي/آقايان – خانم/خانم‌ها       فرزند       به نشاني       مبادرت به سرقت/خريد/اخفايِ اشياء و لوازم و مصالح و قطعات آثار فرهنگي/تاريخي/مذهبي تحتِ حفاظت/نظارت دولت نموده است. با عنايت به ادلة اينجانب كه عبارت از استشهاديه/ و يا شهادت شهود/ و معاينه و تحقيق محلي مي‌باشد، تعقيب و مجازات نامبرده/نامبردگان به اتهام سرقت/خريد/اخفايِ اشياء و لوازم و مصالح و قطعات آثار فرهنگي/تاريخي/مذهبي تحتِ حفاظت/نظارت دولت به استناد ماده 559 قانون مجازات اسلامي مورد استدعاست.

ضمناً نشاني اينجانب عبارت از                            مي‌باشد.

(شکایت سرقت اموال تاریخی)

                                                                                                                      با تشكر و سپاس فراوان

                                                                                                                     نام و نام خانوادگي شاكي

...


قانون،شکایت،حقوق،موسسه حقوقی،وکیل،وکالت،قانون،مجازات،جرم،عکس،عکس نوشته،مشاوره حقوقی،رایگان،شکایت اموال تاریخی،شکایت سرقت اموال تاریخی


گروه وکلای دادشید

موسسه حقوقی ندای عدالت ساعی (گروه وکلای دادشید) با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری آماده ارائه انواع خدمات حقوقی و در مراجع حقوقی کیفری دیوان عدالت و  سایر مراجع حقوقی و اداری توسط  و مشاوره حقوقی در سرتاسر کشور می باشد جهت ارتباط با این مجموعه اینجا را کلیک کنید.

همیشه بخاطر داشته باشید؛ مسائل مشابه حقوقی الزاماََ راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با یا مشاور حقوقی هیچ گونه اقدامی انجام ندهید.


 

دسته بندی
دسته بندی مقالات 68
مقالات ما
۱۵ آذر

اجازه مالک

  اجازه مالک اجازه مالک یا اجازه در عقد فضولی به موافقت مالک یا ولی مالک در مورد تصرف فضولی یا معاملات فضولی توسط دیگران اشاره دارد. این مفهوم در...

بدون دیدگاه
ادامه مطلب
۱۲ آذر

ارزیابی حقوقی مالک

ارزیابی حقوقی مالک ارزیابی حقوقی مالک به معنای بررسی وضعیت حقوقی مالکیت یک ملک است. این ارزیابی شامل بررسی مستندات حقوقی مربوط به ملک، اطمینان از اینک...

بدون دیدگاه
ادامه مطلب
۱۰ آذر

املاک مجهول المالک کدامند ؟

  املاک مجهول المالک کدامند ؟ املاک مجهول المالک کدامند ؟ املاکی هستند که مالک آن‌ها مشخص نیست. این املاک ممکن است به دلیل عدم ثبت یا عدم تقاضای ...

بدون دیدگاه
ادامه مطلب