اصفهان خیابان نیکبخت روبروی دادگستری ساختمان ماکان 5 طبقه سوم واحد 37
تماس با ما 09332373448
ایمیل dadshid@gmail.com
ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه۸الی ۱۵
blog3
نمونه رای مهر و موم اموال شرکت (وکیل،مشاوره حقوقی)
نمونه رای مهر و موم اموال شرکت (وکیل،مشاوره حقوقی)

نمونه رای مهر و موم اموال شرکت (وکیل،مشاوره حقوقی)

نمونه رای مهر و موم اموال شرکت

(نمونه رای،اطلاعات دادرسی،مهر  و موم ، توقیف شرکت،توقیف اسناد و اموال شرکت،اعسار،وکیل،وکالت،موسسه حقوقی،مشاور حقوقی،درخواست وکیل)

 

نمونه رای مهر و موم اموال شرکت

تعریف و فایده‌ی توقیف اموال به نوعی در هم ادغام شده است با این توضیح که شخص صاحب مال (بدهکار) به واسطه‌ی توقیف از دخل و تصرف در مال خود ممنوع می‫‌شود، توقیف عنوان عامی است که در بردارنده‌ی هر دو مفهوم توقیف قانونی و توقیف فیزیکی اموال خواهد شد به عبارتی در نوع اول، صرفاً مال از نظر قانونی و به موجب اسناد رسمی ممنوع از نقل و انتقال می‫‌شود در این فرض مدیون نمی‫‌تواند با فروش اموال خود از ایفای دیون و تعهدات خود شانه خالی کند در حالت دوم که نسبت به برخی از اموال موضوعیت خواهد داشت، طلبکار درخواست توقیف فیزیکی مال را نیز می‫‌نماید به عبارتی علاوه بر منع مدیون از نقل و انتقال مال، از تصرف در آن نیز منع می‌شود، توقیف فیزیکی اتومبیل و انتقال آن به پارکینک مصداق بارزی از این حالت است، به طور کلی در صورت توقیف، فرد مدیون نمی‫تواند مال خود را بفروشد یا اجاره دهد یا ببخشد و تعهدی نسبت به مال خود کند و در واقع توقیف اموال مانع از این می‫‌‌شود که شخص بدهکار اموالش را از مالکیت و تصرف خود خارج کند و خود را در حالت اعسار (بی پولی) قرار دهد. به این ترتیب توقیف اموال سبب می‫‌شود که خواسته‌ی شخص طلبکار که مطالبه‌ی مبلغی پول است در سایه‌ی امنیت قرار ‫گیرد.(نمونه رای مهر و موم اموال شرکت)

 (نمونه رای مهر و موم اموال شرکت)

 

نمونه راي در خصوص حكم توقيف شركت خوانده و دستور مهر و موم اموال و اسناد شركت

راي دادگاه

در خصوص دعوي شركت ...... به طرفيت شركت ........... به خواسته صدور حكم توقيف شركت مزبور نظر به اينكه دعوي خواهان مستند به 10 برگ سفته به تاريخ هاي ....... لغايت ...... جمعاً به مبلغ ... ريال مي باشد كه خصوصاً به علت عدم تاديه در سررسيد هاي مقرر واخواست گرديد و نظر به اينكه شركت خوانده به موجب نامه شماره ......... مورخ ....... به عنوان شركت خواهان و نيز لوايح شماره ........و........ ضمن ادعاي به صحت و اصلت مستندات و قبول طلب خواهان به مبلغ ....... ريال مدعي شده است كه به علت عدم وصول مطالبات و مشكلات قادر به پرداخت مطالبات خواهان و ساير طلبكاران نمي باشد و نظر به اينكه مراد از وقفه در امور تجارتي عجز تاجر يا شركت تجاري است از تاديه ديون و تعهداتي كه بر عهده دارد و اين معني به شرح فوق مدلل و محقق است و نظر به اينكه وكيل خواهان ادعاي شركت خوانده را داير به پرداخت قسمتي از خواسته قبول و اعلام داشته كه سفته هاي رديف 1 تا 2 و قسمتي از سفته رديف 4 كه جمعاً معادل ما به التفاوت دو مبلغ است مورد مطالبه و ادعا نمي باشد . علي هذا مستنداً به مواد 412 و 415 و 416 و 433 قانون تجارت حكم توقيف شركت خوانده از تاريخ .......( كه تاريخ واخواست اوليت سفته است ) و نيز دستور مهر و موم اموال و اسناد شركت مزبور را صادر و اعلام مي دارد مقرر مي دارد . دفتر رونوشت حكم به منظور اجراي تكاليف قانوني مقرر در قانون تجارت و قانون تصفيه امور ورشكستگي به اداره تصفيه و ثبت شركت ها نيز ابلاغ شود .(نمونه رای مهر و موم اموال شرکت) (نمونه رای مهر و موم اموال شرکت)

 (نمونه رای مهر و موم اموال شرکت)

رئيس / دادرس شعبه ........ دادگاه عمومي........

 

 

...


گروه وکلای دادشید

موسسه حقوقی ندای عدالت ساعی (گروه وکلای دادشید) با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری آماده ارائه انواع خدمات حقوقی و در مراجع حقوقی کیفری دیوان عدالت و  سایر مراجع حقوقی و اداری توسط  و مشاوره حقوقی در سرتاسر کشور می باشد جهت ارتباط با این مجموعه اینجا را کلیک کنید.

همیشه بخاطر داشته باشید؛ مسائل مشابه حقوقی الزاماََ راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با یا مشاور حقوقی هیچ گونه اقدامی انجام ندهید.


دسته بندی
دسته بندی مقالات 68
مقالات ما
۱۶ آذر

اجازه مالک

  اجازه مالک اجازه مالک یا اجازه در عقد فضولی به موافقت مالک یا ولی مالک در مورد تصرف فضولی یا معاملات فضولی توسط دیگران اشاره دارد. این مفهوم در...

بدون دیدگاه
ادامه مطلب
۱۳ آذر

ارزیابی حقوقی مالک

ارزیابی حقوقی مالک ارزیابی حقوقی مالک به معنای بررسی وضعیت حقوقی مالکیت یک ملک است. این ارزیابی شامل بررسی مستندات حقوقی مربوط به ملک، اطمینان از اینک...

بدون دیدگاه
ادامه مطلب
۱۰ آذر

املاک مجهول المالک کدامند ؟

  املاک مجهول المالک کدامند ؟ املاک مجهول المالک کدامند ؟ املاکی هستند که مالک آن‌ها مشخص نیست. این املاک ممکن است به دلیل عدم ثبت یا عدم تقاضای ...

بدون دیدگاه
ادامه مطلب