اصفهان خیابان نیکبخت روبروی دادگستری ساختمان ماکان 5 طبقه سوم واحد 37
تماس با ما 09332373448
ایمیل dadshid@gmail.com
ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه۸الی ۱۵
blog3
مشاوره خانواده اینترنتی _ گروه وکلای دادشید
مشاوره خانواده اینترنتی _ گروه وکلای دادشید

مشاوره خانواده اینترنتی _ گروه وکلای دادشید

مشاوره خانواده اینترنتی - گروه وکلای دادشید

مشاوره خانواده اینترنتی - گروه وکلای دادشید

در اصل ۳۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران آمده است که:

«در همه دادگاهها، طرفین دعوا حق دارند برای خود وکیل انتخاب نمایند. و اگر توانایی انتخاب وکیل را نداشته باشند باید برای آنها امکانات تعیین وکیل فراهم گردد.»

یک وکیل در ابتدای کار سوگند یاد می کند که :

هميشه نظامات و قوانين را محترم بشمارد و جز عدالت واحقاق حق منظوري نداشته باشد.از اعمال نظريات سياسي وخصوصي و كينه توزي و انتقامجوئي احتراز نمايد .

 


چگونه یک وکیل خوب برای پرونده خود پیدا کنیم؟

۱- تحقیق كنید. زیرا باید ازتوانایی علمی ، شهرت ، تجربه ، حسن اخلاق و  حق الوكاله و سایر خصوصیات یك وكیل خوب مطمئن شوید. تابتوانید كه پرونده ای كه گاه سرنوشت زندگی شمارا رغم خواهد زد ، به دستان با  كفایت وی بسپاید.(مشاوره خانواده اینترنتی)

 

۲- هیچگاه صرفاً به تبلیغاتی كه یك وكیل كرده است اكتفا نكنید. تبلیغات تلویزیونی ، اینترنتی و سایر رسانه های گروهی معیار و ملاك مناسبی برای تحقیق نیستند. می توانید به كانون وكلای دادگستری مراجعه كنید و در مورد سابقه وكیلی كه قصد انتخاب آن را دارید مطلع شوید.(مشاوره خانواده اینترنتی)

 

۳- سن و جنس وكیل (زن یا مرد بودن) ملاك ومعیار مناسبی برای خوب بودن یا بد  بودن وکیل نیست . گاهی اوقات یك وكیل تحصیل كرده جوان بسیار می تواند از یك وكیل سالخورده و به ظاهر با تجربه به كار شما بیاید.  زن یا مرد بودن وكیل نیز خیلی اهمیت ندارد. و ملاك علم ، شهرت و حسن خلق اوست.(مشاوره خانواده اینترنتی)

 

۴- كسی كه عنوان وكیل و مشاورحقوقی را اخذ می كند. علاوه براین كه حداقل مدرك كارشناسی رشته حقوق رادارد ، مراحل بسیار سخت كانون وكلا را برای دریافت پروانه گذرانده است.

 


مواردی که در هنگام گرفتن وکیل باید مد نظر داشته باشید:

  • اگر لازم است اصل اسناد خود را نزد وکیل به امانت بگذارید. حتماً باید از وی رسید دقیق دریافت کنید. تا بعدها باعث اختلاف نشود.(مشاوره خانواده اینترنتی)
  • توجه داشته باشید که وکییل نمی تواند آینده دعوای شما را پیش بینی کند.بلکه وی تا حد مقدور سعی خواهد کرد که از شما دفاع کند. و احقاق حق نماید اما نتیجه دعوا تابع قاضی و نظر اوست. لذا نباید از وکالت انتظار داشت حتماً پیروز شود و حق الوکاله وی نیز ربطی به حاکم و محکوم شدن ندارد. مگر این که قبلاً با وی در این مورد توافقی شده باشد که البته وفق توافق عمل خواهد شد.(مشاوره خانواده اینترنتی)
  • برای حق الوکاله و مشاوره توسط قوه قضاییه تعرفه ای تعیین شده است. که در آن همه موارد پیش بینی شده است لذا اگر به مبلغ خاصی با وکییل توافق نشده باشد. باید مطابق تعرفه مزبور حق الوکاله را پرداخت نمود و رسید نیز دریافت کرد. اما وکلایی که پروانه خود را از قوه قضاییه اخذ کرده اند مکلف اند فقط در محدوده تعرفه مزبور حق الوکاله دریافت کنند و اخذ وجوه اضافه، خلاف قانون است.

مشاوره خانواده اینترنتی - گروه وکلای دادشید


انحلال عقد وکالت:

۱) عزل موکل که وکیل را از وکالت عزل کند. و از ادامه کار با وی منصرف می شود.
۲) موت یا جنون وکیل یا موکل.
۴) سفه وکیل و موکل یعنی وکیل یا شخصی که به وکیل وکالت می دهد مجنون یا دیوانه شود که در این صورت نیز وکالت از بین می رود.(مشاوره خانواده اینترنتی)

 


وکالت در توکیل (اختیار دادن وکالت به دیگری توسط وکیل):

این‌ که وکیل مجاز باشد انجام امری را که در آن وکالت به دیگری واگذارد نیاز به تصریح دارد. و در غیر این صورت شخصی ثالث در مقابل موکل مسئول خسارات خواهد بود. مثلا در طلاق، اگر زن بخواهد وکالت در طلاق را از طریق وکالت طلاق پیگیر باشد، لازم است وکالت در توکیل را از جانب شوهر در اختیار داشته باشد.(مشاوره خانواده اینترنتی)
وکیل ممکن است یک نفر باشد یا بیشتر و در صورت تعدد ممکن است به طور اجتماع باشد ( این‌که همه با هم وکالت کنند ) یا اینکه به طور مستقل باشد (هر کدام انجام دهد کافی است).
وکالت ممکن است مجانی باشد.یا با اجرت و اگر مجانی بودن قید نشده محمول بر با اجرت خواهد بود. وکالت عقدی است جائز و طرفین می‌توانند هر گاه خواستند آن را بر هم بزنند.مگر این که وکالت یا عدم عزل او، در ضمن عقد لازمی شرط شده است.


مشاوره خانواده اینترنتی


شرایط صحت وکالت:

در وکالت شرط است که هر یک از وکیل و موکل بالغ و عاقل باشند.و موکل کاری را که به وکالت می‌دهد شرعاً از انجام آن کار ممنوع التصرف نباشد. کار مورد وکالت باید در ملکیت موکل باشد و قابلیت نیابت را داشته باشد. بنابراین موکل نمی‌تواند عبدی را که در آینده می‌خواهد بخرد به کسی را وکالت در آزادی آن عبد، بدهد. یا کسی را وکیل کند در گرفتن روزه‌اش، زیرا در دو مثال عبد هنوز به ملکیت موکل در نیامده و روزه هم قابل نیابت به دیگری نیست.(مشاوره خانواده اینترنتی)
وکالت موقعی صحیح واقع می‌شود که به طور منجز واقع شود. اگر آن را به شرطی، مثل آمدن زید یا به صفتی، مثل طلوع آفتاب یا روز جمعه معلق کنند وکالت صحیح نیست. مثلا زید به عمرو بگوید تو وکیل من هستی اگر زید از مسافرت بیاید.(مشاوره خانواده اینترنتی)

..


تماس مستقیم با مشاوره خانواده اینترنتی :   ۴۴۸ ۷۳ ۲۳ ۰۹۳۳


 


وکیل خانواده اصفهان


گروه وکلای دادشید

موسسه حقوقی ندای عدالت ساعی (گروه وکلای دادشید) با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری آماده ارائه انواع خدمات حقوقی و وکالت در مراجع حقوقی کیفری دیوان عدالت و  سایر مراجع حقوقی و اداری توسط وکیل و مشاوره حقوقی در سرتاسر کشور می باشد. جهت ارتباط با این مجموعه اینجا را کلیک کنید.

همیشه بخاطر داشته باشید؛ مسائل مشابه حقوقی الزاماََ راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با وکیل یا مشاور حقوقی هیچ گونه اقدامی انجام ندهید.

 

دسته بندی
دسته بندی مقالات 68
مقالات ما
۱۵ آذر

اجازه مالک

  اجازه مالک اجازه مالک یا اجازه در عقد فضولی به موافقت مالک یا ولی مالک در مورد تصرف فضولی یا معاملات فضولی توسط دیگران اشاره دارد. این مفهوم در...

بدون دیدگاه
ادامه مطلب
۱۲ آذر

ارزیابی حقوقی مالک

ارزیابی حقوقی مالک ارزیابی حقوقی مالک به معنای بررسی وضعیت حقوقی مالکیت یک ملک است. این ارزیابی شامل بررسی مستندات حقوقی مربوط به ملک، اطمینان از اینک...

بدون دیدگاه
ادامه مطلب
۱۰ آذر

املاک مجهول المالک کدامند ؟

  املاک مجهول المالک کدامند ؟ املاک مجهول المالک کدامند ؟ املاکی هستند که مالک آن‌ها مشخص نیست. این املاک ممکن است به دلیل عدم ثبت یا عدم تقاضای ...

بدون دیدگاه
ادامه مطلب