اصفهان خیابان نیکبخت روبروی دادگستری ساختمان ماکان 5 طبقه سوم واحد 37
تماس با ما 09332373448
ایمیل dadshid@gmail.com
ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه۸الی ۱۵
blog3
حق فسخ در قراردادها
حق فسخ در قراردادها

حق فسخ در قراردادها

حق فسخ در قراردادهاحق فسخ در قراردادها

حق فسخ - قراردادها - خدمات وکالتی - دعاوی تجاری - استرداد وجه - وگیل - وکالت - وکیل خانواده - مشاور - مشاور حقوقی - مشاوره خانواده - گروه وکلا

برخی از موارد به جهت بروز عوامل و شرایط مختلف، وجود و باقی بودن قرارداد؛ برای یکی از طرفین خطر ساز خواهد بود و با منافع وی در تعارض قرار میگیرد. به عنوان مثال شخصی که منزل مسکونی خود را فروخته و در ازای آن چند فقره چک دریافت داشته و چکهای مشتری نیز در بانک منتهی به گواهی عدم امکان پرداخت شده است. در چنین صورتی لازم است که فروشنده به نحوی قادر به فسخ قرارداد باشد.

همانطور که می دانید اکثر قراردادها به محض اینکه منعقد شدند، خود بخود قابل فسخ نبوده و هیچ یک از طرفین نمی تواند آنرا بر هم زده و فسخ نماید. مگر اینکه چنین حقی در ضمن قرارداد برای وی در نظر گرفته شده باشد.(حق فسخ در قراردادها)

از سوی دیگر حق فسخ در قراردادها، که یکی از ارکان اصلی تنظیم هر قرارداد می باشند؛ می تواند علل و جهات مختلفی داشته باشد و هر یک از  آنها صرفا در شرایط خاصی قابل استفاده میباشند. که موارد مزبور در فصل هشتم از کتاب «چگونه قراردادم را بنویسم» آمده و در این کتاب سعی شده است که شرایط و نکات مربوط به فسخ و انحلال قراردادها به زبانی بسیار ساده و گویا تشریح گردد. شما میتوانید نسخه کامل این کتاب را از قسمت فروشگاه سایت دادشید خریداری نمائید.(حق فسخ در قراردادها)(حق فسخ در قراردادها)

جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان، ذیلا به قسمتی از مندرجات فصل هشتم این کتاب اشاره می شود:

نکته: چنانچه درصد فسخ قرارداد برآمدید، لازم است که به آثار حقوقی آن نیز توجه داشته باشید؛ مثلاً در صورت فسخ قرارداد فروش منزل:

الف: به محض انجام فسخ، مالکیت منزلی که فروخته‌اید به شما بازخواهد گشت و شما مجدداً خواهید توانست در آن منزل، تصرفات مالکانه داشته باشید.

ب: به محض فسخ، مالکیت آن میزان از ثمن قرارداد را که دریافت داشته‌اید به مشتری برمی‌گردد؛ و لازم است که شما پول را به وی مسترد نمایید.

پ: در صورتی که مشتری، استرداد پول خود را از شما درخواست نمایدو شما در بازپرداخت آن پول تعلل نمایید، به نرخ شاخص بانک مرکزی مسئول پرداخت دیرکرد به او خواهید بود.

ت: به محض فسخ، مشتری مکلف می‌شود که منزل را به شما تحویل دهد و پس از آن مجاز به تصرف در منزل نخواهد بود.

ث: به محض فسخ، ادامه تصرفات خریدار در منزل، غیر ماذونه و غیرمجاز و بدون اذن تلقی می‌شود و به همین جهت، در صورت از بین رفتن منزل و یا ورود خسارت به آن، مشتری مسئول خواهد بود.

ج: اگر مشتری به محض فسخ، منزل را به شما تحویل ندهد، مسئول پرداخت اجرت‌المثل از روز فسخ تا روز استرداد و تحویل مال به شما خواهد بود.(حق فسخ در قراردادها)(حق فسخ در قراردادها)(حق فسخ در قراردادها)(حق فسخ در قراردادها)

چ: توجه داشته باشید که مالکیت منزل و مالکیت منافع آن، از روز عقد تا روز فسخ، متعلق به خریدار است و شما بابت این ایام، حق مطالبه اجرت از او را ندارید.

ح: به محض فسخ، قرارداد بیع؛ منحل شده و کلیه آثار آن به حالت اولیه بر خواهد گشت.

خ: در صورتی که سند منزل را به نام مشتری انتقال داده باشید، نامبرده مکلف خواهد بود که سند را مجدداً به نام شما انتقال دهد.

...


حق فسخ در قراردادها -حق فسخ - قراردادها - خدمات وکالتی - دعاوی تجاری - استرداد وجه - وگیل - وکالت - وکیل خانواده - مشاور - مشاور حقوقی - مشاوره خانواده - گروه وکلا


گروه وکلای دادشید

موسسه حقوقی ندای عدالت ساعی (گروه وکلای دادشید) با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری آماده ارائه انواع خدمات حقوقی و وکالت در مراجع حقوقی کیفری دیوان عدالت و سایر مراجع حقوقی و اداری توسط وکیل و مشاوره حقوقی در سرتاسر کشور می باشد جهت ارتباط با این مجموعه اینجا را کلیک کنید.

همیشه بخاطر داشته باشید؛ مسائل مشابه حقوقی الزاماََ راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با وکیل یا مشاور حقوقی هیچ گونه اقدامی انجام ندهید.


0 نظر

در حال حاضر هیچ نظری داده نشده است

نظر بدهید

دسته بندی
دسته بندی مقالات 68
مقالات ما
۱۰ آذر

املاک مجهول المالک کدامند ؟

  املاک مجهول المالک کدامند ؟ املاک مجهول المالک کدامند ؟ املاکی هستند که مالک آن‌ها مشخص نیست. این املاک ممکن است به دلیل عدم ثبت یا عدم تقاضای ...

بدون دیدگاه
ادامه مطلب
۹ آذر

احراز کاربری تجاری

  احراز کاربری تجاری احراز کاربری تجاری به معنای تغییر کاربری یک ملک از نوع مسکونی به نوع تجاری است. برای تغییر کاربری مسکونی به تجاری، باید از ش...

بدون دیدگاه
ادامه مطلب
۵ آذر

تائید بطلان معامله به دلیل حجر

  تائید بطلان معامله به دلیل حجر تائید بطلان معامله به دلیل حجر در قاضای نفع است و یا شخص ذی سمت باطل محسوب می‌شود. حجر به معنای ممنوع شدن شخص از...

بدون دیدگاه
ادامه مطلب