دادخواست مطالبه وجه،قانون،حقوق،موسسه حقوقی،درخواست وکیل،وکیل،وکالت،قانون،حقوق،ضامن،عکس نوشته،مشاوره حقوقی،رایگان،ضمانت

دادخواست مطالبه وجه،ضمانت کردن (وکیل،وکالت، مشاوره حقوقی)

دادخواست مطالبه وجه،ضمانت کردن (وکیل،وکالت، مشاوره حقوقی)
امتیاز شما به این مطلب

نمونه دادخواست مطالبه وجه(نمونه دادخواست،مطالبه وجه،مضمون عنه،مطالبه وجه از مضمون عنه،مشاور حقوقی، وکیل، وکالت،موسسه حقوقی، درخواست وکیل)

دادخواست مطالبه وجه

معمولا شرایط دریافت وام و ضامن در مورد بانک های مختلف و نوع وام متفاوت است اما قانون ضمانت ثابت بوده و در مورد همه وام ها صدق می کند.

به عنوان مثال برخی وام ها نیازمند دو ضامن دارای جواز کسب یا حرفه دولتی می باشد در حالی که برخی وام ها در ازای وام سفته می پذیرند.(دادخواست مطالبه وجه)

بر طبق ماده ی ۶۸۴ قانون مدنی«عقد ضمان عبارت است از اینکه شخصی مالی را که بر ذمه دیگری است بعهده بگیرد. متعهد را ضامن ، طرف دیگر را مضمون له و شخص ثالث مضمون عنه یا مدیون اصلی می گویند.»

 

دادخواست مطالبه وجه از مضمون عنه

تعیین خواسته و بهای آن : صدور حکم بر محکوميت خوانده به پرداخت مبلغ….. ريال  با احتساب کليه خسارات قانوني(دادخواست مطالبه وجه)

دلایل و منضمات دادخواست : ۱-         فتوکپي مصدق قرارداد ۲- فتوکپي مصدق اظهارنامه شماره…..۳-  فتوکپي مصدق استشهاديه ۴- استماع شهادت شهود

رياست محترم مجتمع قضايي/دادگستري ……

با سلام – احتراماً به عرض عالي مي رساند اينجانب به موجب قرارداد پيوست ضامن پرداخت دين خوانده به شخص ثالثي شده ام دين نامبرده را مطابق قرارداد به شخص ثالث پرداخت نموده ام حاليه با مراجعات مکرر به خوانده و  ارسال اظهارنامه شماره …. از پرداخت دين خود به اينجانب استنکاف مي ورزد.(دادخواست مطالبه وجه)

لذا با تقديم اين دادخواست مستنداً به ماده ۷۰۹ قانون مدني و مواد ۱۹۸ و ۵۱۹ قانون آئين دادرسي مدني صدور حکم بر محکوميت خوانده به پرداخت مبلغ خواسته با احتساب کليه خسارات قانوني مورد استدعاست.(دادخواست مطالبه وجه)

 

    محل امضاء مهر

                                                                                                                                                     اثر انگشت

  • در صورتيکه خواهان تمايل داشته باشد اوراق قضائي بصورت حضوري(در دفتر دادگاه) يا از طريق تلفن يا نمابر يا پست الکترونيکي به وي ابلاغ شود.در پايان شرح

دادخواست ، با ذکر دقيق شماره هاي مربوطه اعلام نمايد.تا امر ابلاغ سريع تر صورت گيرد.

  •  چناچه شرح دادخواست بيش از صفحه حاضر باشد از صفحات مخصوص ادامه دادخواست استفاده شود.


دادخواست مطالبه وجه،قانون،حقوق،موسسه حقوقی،درخواست وکیل،وکیل،وکالت،قانون،حقوق،ضامن،عکس نوشته،مشاوره حقوقی،رایگان،ضمانت


گروه وکلای دادشید

موسسه حقوقی ندای عدالت ساعی (گروه وکلای دادشید) با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری آماده ارائه انواع خدمات حقوقی و در مراجع حقوقی کیفری دیوان عدالت و  سایر مراجع حقوقی و اداری توسط  و مشاوره حقوقی در سرتاسر کشور می باشد جهت ارتباط با این مجموعه اینجا را کلیک کنید.

همیشه بخاطر داشته باشید؛ مسائل مشابه حقوقی الزاماََ راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با یا مشاور حقوقی هیچ گونه اقدامی انجام ندهید.