قانون،شکایت،حقوق،موسسه حقوقی،وکیل،وکالت،قانون،مجازات،جرم،عکس،عکس نوشته،مشاوره حقوقی،رایگان،شکایت شکستن مهر و موم

شکایت شکستن مهر و موم (وکیل،مشاوره حقوقی)

شکایت شکستن مهر و موم (وکیل،مشاوره حقوقی)
امتیاز شما به این مطلب

شکایت شکستن مهر و موم

(نمونه شکوائیه، شکایت، مهر و موم،پلمپ،شکستن پلمپ،ماده ۵۴۳قانون مجازات اسلامی ،وکیل،وکالت،موسسه حقوقی،مشاور حقوقی،درخواست وکیل)

شکایت شکستن مهر و موم

ماده ۵۴۳ قانون مجازات اسلامی (تعزیرات) :

هرگاه محلی یا چیزی برحسب امر مقامات صالح‌ رسمی مهر یا پلمپ شده باشد و کسی عالما و عامدا آنها را بشکند یا محو نماید یا عملی مرتکب شود که در حکم محو یا شکستن ‌پلمپ تلقی شود مرتکب به حبس از سه ماه تا دو سال محکوم‌ خواهد شد. (شکایت شکستن مهر و موم)
در صورتی که مستحفظ آن مرتکب شده باشد به حبس از یک تا دوسال محکوم می‌شود و اگر ارتکاب به واسطه اهمال مستحفظ واقع‌ گردد مجازات مستحفظ یک تا شش ماه حبس یا حداکثر (۷۴) ضربه‌شلاق خواهد بود.(شکایت شکستن مهر و موم)

ماده ۲۷ قانون نظام صنفی :
محل دایر شده بوسیله هر شخص حقیقی یا حقوقی که پروانه کسب دائم یا موقت برای آن صادر نشده باشد با اعلام اتحادیه راساٌ از طریق نیروی انتظامی پلمپ می گردد. (شکایت شکستن مهر و موم)
تبصره ۱) قبل از پلمپ محل دایر شده از ۲ تا ۲۰ روز به دایر کننده مهلت داده میشود تا کالای موجود در محل را تخلیه کند.
تبصره ۲) کسانی که پلمپ و یا لاک و مهر محلهای تعطیل شده در اجرای این قانون را بشکنند و محلهای مزبور را بنحوی از انحاء برای کسب مورد استفاده قرار دهند به مجازاتهای مقرر قانون مجازات اسلامی محکوم خواهند شد. (شکایت شکستن مهر و موم)

 

نمونه شکوائیه شکستن مهر و موم

رياست محترم دادسراي “شهرستان محل وقوع بزه يا محل اقامت متهم”

با سلام احتراماً به استحضار مي‌رساند:

در تاريخ       آقاي/آقايان – خانم/خانم ها       فرزند       به نشاني       پلمپ انجام شدة در نشاني       را فك كرده‌اند. با عنايت به ادلة اينجانب كه عبارت از استشهاديه و يا شهادت شهود/و يا معاينه و تحقيق محلي مي‌باشد تعقيب و مجازات نامبرده به اتهام فك پلمپ به استناد ماده ۵۴۳ قانون مجازات اسلامي مورد استدعاست. (شکایت شکستن مهر و موم)

ضمناً نشاني اينجانب نيز عبارت از …………………………………  مي‌باشد.

(شکایت شکستن مهر و موم)

با تشكر و سپاس فراوان

نام و نام خانوادگي شاكي


قانون،شکایت،حقوق،موسسه حقوقی،وکیل،وکالت،قانون،مجازات،جرم،عکس،عکس نوشته،مشاوره حقوقی،رایگان،شکایت شکستن مهر و موم


گروه وکلای دادشید

موسسه حقوقی ندای عدالت ساعی (گروه وکلای دادشید) با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری آماده ارائه انواع خدمات حقوقی و در مراجع حقوقی کیفری دیوان عدالت و  سایر مراجع حقوقی و اداری توسط  و مشاوره حقوقی در سرتاسر کشور می باشد جهت ارتباط با این مجموعه اینجا را کلیک کنید.

همیشه بخاطر داشته باشید؛ مسائل مشابه حقوقی الزاماََ راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با یا مشاور حقوقی هیچ گونه اقدامی انجام ندهید.