طلاق توافقی،وکیل طلاق توافقی در اصفهان ، مشاوره حقوقی طلاق توافقی در اصفهان، وکالت در طلاق توافقی در اصفهان، مشاوره حقوقی طلاق توافقی در اصفهان

طلاق توافقی _ گروه وکلای دادشید

طلاق توافقی _ گروه وکلای دادشید
امتیاز شما به این مطلب

طلاق توافقی _ گروه وکلای دادشید

وکیل طَلاق توافقی ، گروه وکلای دادشید ، وکیل طلاق توافقی ، مشاوره حقوقی طلاق توافقی ، وکالت در طلاق توافقی، مشاوره حقوقی طلاق توافقی

طلاق توافقییکی از انواع طلاق، طَلاق توافقی است. در این نوع از طلاق، زن و شوهر در تمام زمینه های مربوطه از جمله مهریه، نفقه، جهیزیه و در صورت داشتن فرزند مشترک، حضانت فرزند توافق می‌کنند و پس از مکتوب نمودن توافقات، دادخواست صدور گواهی عدم امکان سازش را تنظیم و به دادگاه تسلیم می‌کنند.

در این رابطه لازم است که زوجین قبل از ثبت دادخواست، به مراکز مشاوره مراجعه نموده باشند و در صورت عدم انصراف از طلاق ، گواهی مربوطه را از آن مرکز گرفته باشند.

از آنجا که بر اساس ماده ۱۱۳۳ قانون مدنی حق طلاق با مرد است و مرد هر وقت که بخواهد می‌تواند زن خود را طلاق بدهد، معمولا زنان همه یا بخشی از حقوق مالی خود را می‌بخشند تا همسرشان را برای جدایی راضی کنند. اما در پاره ای از موارد، زوج حاضر می شود که تمام یا بخشی از مهریه زوجه را به صورت یکجا یا به صورت اقساط پرداخت کند که در این صورت توافق ایشان از هر قبیل که باشد، در رای دادگاه منعکس می گردد. و در صورت تخلف زوج، زوجه می تواند تقاضای صدور اجرائیه نماید. 

لازم  بذکر است که در صورت دوشیزه بودن زوجه، نامبرده می تواند پس از اجرای صیغه، شناسنامه خود را تعویض و مشخصات زوج را از شناسنامه حذف نماید.

نحوه ثبت طَلاق توافقی در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی چگونه است؟

در صورت اختلاف بین زوجین دادگاه ابتدا به موضوع رسیدگی و پس از ارجاع امر به داوری و در صورت عدم توافق طرفین، طلاق توافقی انجام خواهد داد.

حتی اگر طلاق با توافق طرفین نیز باشد رجوع به دادگاه و گرفتن گواهی عدم امکان سازش الزامی است و در هیچ صورت زن و شوهر بی دخالت و نظارت دادگاه از هم جدا نمی‌شوند.

 

مدارک و منضمات مورد نیاز

۱- تصویر مصدق سند ازدواج (الزامی)

۲- تصویر مصدق شناسنامه‌ها (اختیاری)

۳- به همراه داشتن کارت ملی جهت احراز هویت و کارت عابر بانک جهت پرداخت هزینه دادرسی الزامی است.


طلاق توافقی،وکیل طلاق توافقی در اصفهان ، مشاوره حقوقی طلاق توافقی در اصفهان، وکالت در طلاق توافقی در اصفهان، مشاوره حقوقی طلاق توافقی در اصفهان


گروه وکلای دادشید

موسسه حقوقی ندای عدالت ساعی (گروه وکلای دادشید) با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری آماده ارائه انواع خدمات حقوقی و در مراجع حقوقی کیفری دیوان عدالت و  سایر مراجع حقوقی و اداری توسط  و مشاوره حقوقی در سرتاسر کشور می باشد جهت ارتباط با این مجموعه اینجا را کلیک کنید.

همیشه بخاطر داشته باشید؛ مسائل مشابه حقوقی الزاماََ راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با یا مشاور حقوقی هیچ گونه اقدامی انجام ندهید.