اجاره پرداخت نشده_گروه وکلای دادشید

اجاره پرداخت نشده_گروه وکلای دادشید
امتیاز شما به این مطلب

اجاره پرداخت نشده

 دعاوی ثبتی،  ثبت اسناد،  وصول مطالبات،  ،   برگشتی،  ثبتی،  ملکی، مشاوره حقوقی، مشاوره با  پایه یک دادگستری،   دادگستری،، ،مشاوره آنلاین رایگان،

نمونه دادخواست مطالبه اجرت المثل ایام تصرف

اجاره پرداخت نشده:اجاره

اجاره عقدی است که به موجب آن مستأجر مالک منافع عین مستاجره می‌شود، اجاره دهنده را موجر و اجاره‌کننده را مستأجر و مورد اجاره را عین مستاجره گویند.(اجاره پرداخت نشده)

اجاره در لغت از ریشه اجر به معنای رهانیدن، به فریاد رسیدن، چیزی را به فرد دادن می‌باشد. در اصطلاح عقدی است که به موجب آن مستأجر، در برابر مالی که به موجر می‌دهد، برای مدت معین مالک منافع عین مستأجره می‌شود. یعنی همان سلطه و اختیار استفاده مالک را از عین مورد اجاره دارد؛ بنابراین اجاره عقدی تملیکی و معوض و موقت می‌باشد.(اجاره پرداخت نشده)

 

تکالیف مستاجر(اجاره پرداخت نشده)

قانون مدنی برخی تکالیف را بر مؤجر تکلیف می‌کند که به آنها اشاره می‌شود.(اجاره پرداخت نشده)
چرا که انتفاع مستأجر منوط به تسلیم مورد اجاره است و اگر تسلیم نکند می‌تواند از پرداخت اجاره بها خودداری کند و از دادگاه اجبار موجر را بخواهد و اگر نشد، حق فسخ دارد (ماده ۴۷۶ ق م)
طبق ماده ۴۸۶ ق مدنی، تعمیرات و کلیه مخارجی که در عین مستأجره برای امکان انتفاع لازم است به عهدۀ مالک است، مگر این‌که شرط خلاف شده باشد.(اجاره پرداخت نشده)
عدم انجام تعمیراتی که مغایر انتفاع مستأجر باشد، با توجه به این‌که اجاره عقدی مستمر است، و با انعقاد عقد و تملیک منافع، روابط میان دو طرف پایان نمی‌یابد، ماده ۴۸۴ ق مدنی می‌گوید: موجر نمی‌تواند در مدت اجاره، در عین مستأجره تغییری دهد که منافی مقصود مستأجر از استیجار باشد.(اجاره پرداخت نشده)
بنابراین عین مورد اجاره باید همیشه برای انتفاع آماده باشد، مگر این‌که انجام تعمیرات لازم باشد. ولی موجر حق دارد، عین مورد اجاره را به دیگری، منتقل دهد، و بفروشد، و این منافی حق مستأجر نخواهد بود.(اجاره پرداخت نشده)

 

نمونه دادخواست مطالبه اجرت المثل ایام تصرف(اجاره پرداخت نشده)

خواهان : مشخصات مالک

 خوانده : مشخصات مستاجر

 وکیل : در صورت انتخاب وکیل مشخصات وکیل انتخابی یا وکیل معاضدتی

 خواسته : صدور حکم بر محکوميت خوانده به پرداخت اجرت المثل ايام تصرف از تاريخ …. لغايت….. با نظر کارشناس علي الحساب مقوم بر….. ريال با احتساب کليه خسارات قانوني

دلایل و منضمات : ۱- فتوکپي مصدق قرارداد اجاره ۲- فتوکپي مصدق اظهارنامه شماره….. ۳٫ عند الزوم جلب نظر کارشناس ۴٫ وکالتنامه وکیل ۵٫ فتوکپی مصدق سند مالکیت(اجاره پرداخت نشده)

رياست محترم مجتمع قضايي/دادگستري ……(اجاره پرداخت نشده)

با سلام- احتراماً به استحضار مي رساند: اينجانب به موجب قرارداد مورخه …. يک باب منزل مسکوني داراي پلاک ثبتي …. براي مدت يکسال به خوانده اجاره دادم که نامبرده پس از انقضاء مدت اجاره بدون اذن اينجانب مستاجره عين را در تصرف خود نگاهداشته و بعد از گذشت مدت دو سال آن را تخليه نموده است. لذا با تقديم اين دادخواست مستنداً به ماده ۴۹۴ قانون مدني و مواد ۱۹۸ و ۵۱۹ قانون آئين دادرسي دادگاههاي عمومي و انقلاب در امور مدني صدور حکم بر محکوميت خوانده به پرداخت اجرات المثل ايام تصرف از تاريخ….. لغايت….. با جلب نظر کارشناس با احتساب کليه خسارات قاوني مورد استدعاست.(اجاره پرداخت نشده)


(اجاره پرداخت نشده)گروه وکلای دادشید،وکیل،وکالت،مشاوره حقوقی،موسسه حقوقی,

(اجاره پرداخت نشده)گروه وکلای دادشید،وکیل،وکالت،مشاوره حقوقی،موسسه حقوقی,


گروه وکلای دادشید

موسسه حقوقی ندای عدالت ساعی (گروه وکلای دادشید) با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری آماده ارائه انواع خدمات حقوقی و وکالت در مراجع حقوقی کیفری دیوان عدالت و  سایر مراجع حقوقی و اداری توسط وکیل و مشاوره حقوقی در سرتاسر کشور می باشد جهت ارتباط با این مجموعه اینجا را کلیک کنید.

همیشه بخاطر داشته باشید؛ مسائل مشابه حقوقی الزاماََ راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با وکیل یا مشاور حقوقی هیچ گونه اقدامی انجام ندهید.