اضافه کردن اجاره_گروه وکلای دادشید

اضافه کردن اجاره_گروه وکلای دادشید
امتیاز شما به این مطلب

اضافه کردن اجاره

 دعاوی ثبتی،  ثبت اسناد،  وصول مطالبات،  ،   برگشتی،  ثبتی،  ملکی، مشاوره حقوقی، مشاوره با  پایه یک دادگستری،   دادگستری،، ،مشاوره آنلاین رایگان،

نمونه دادخواست تعدیل اجاره بها 

 

اضافه کردن اجاره:اجاره

اجاره عقدی است که به موجب آن مستأجر مالک منافع عین مستاجره می‌شود، اجاره دهنده را موجر و اجاره‌کننده را مستأجر و مورد اجاره را عین مستاجره گویند.(اضافه کردن اجاره)

اجاره در لغت از ریشه اجر به معنای رهانیدن، به فریاد رسیدن، چیزی را به فرد دادن می‌باشد. در اصطلاح عقدی است که به موجب آن مستأجر، در برابر مالی که به موجر می‌دهد، برای مدت معین مالک منافع عین مستأجره می‌شود. یعنی همان سلطه و اختیار استفاده مالک را از عین مورد اجاره دارد؛ بنابراین اجاره عقدی تملیکی و معوض و موقت می‌باشد.(اضافه کردن اجاره)

تکالیف مستاجر نسبت به مورد اجاره(اضافه کردن اجاره)

  • مستأجر بعد از قبض موضوع اجاره نسبت بدان در حکم امین است و فقط در صورت تعدی یا تفریط مسؤول خواهد بود.
  • مستأجر حق دارد اجاره را به دیگری واگذار نماید مگر آنکه در عقد اجاره از طرفمؤجر صریحاً ممنوع شده باشد.
  • مستأجر باید در استعمال عین مستأجره به نحو متعارف رفتار کرده و تعدی و تفریط نکند.
  • عین ملک یا وسیله اجاره شده را برای همان مصرفی که در اجاره مقرر شده مصرف نماید.
  • اجاره‌بها را در زمان‌های مشخص پرداخت نماید.(اضافه کردن اجاره)

تکالیف موجر (اجاره دهنده) نسبت به مستاجر(اضافه کردن اجاره)

قانون مدنی برخی تکالیف را بر مؤجر تکلیف می‌کند که به آنها اشاره می‌شود.(اضافه کردن اجاره)
چرا که انتفاع مستأجر منوط به تسلیم مورد اجاره است و اگر تسلیم نکند می‌تواند از پرداخت اجاره بها خودداری کند و از دادگاه اجبار موجر را بخواهد و اگر نشد، حق فسخ دارد (ماده ۴۷۶ ق م)
طبق ماده ۴۸۶ ق مدنی، تعمیرات و کلیه مخارجی که در عین مستأجره برای امکان انتفاع لازم است به عهدۀ مالک است، مگر این‌که شرط خلاف شده باشد.(اضافه کردن اجاره)
عدم انجام تعمیراتی که مغایر انتفاع مستأجر باشد، با توجه به این‌که اجاره عقدی مستمر است، و با انعقاد عقد و تملیک منافع، روابط میان دو طرف پایان نمی‌یابد، ماده ۴۸۴ ق مدنی می‌گوید: موجر نمی‌تواند در مدت اجاره، در عین مستأجره تغییری دهد که منافی مقصود مستأجر از استیجار باشد.(اضافه کردن اجاره)
بنابراین عین مورد اجاره باید همیشه برای انتفاع آماده باشد، مگر این‌که انجام تعمیرات لازم باشد. ولی موجر حق دارد، عین مورد اجاره را به دیگری، منتقل دهد، و بفروشد، و این منافی حق مستأجر نخواهد بود (م ۴۹۸ ق م)(اضافه کردن اجاره)

نمونه دادخواست تعدیل اجاره بها ۱ (اضافه کردن اجاره)

خواهان : مشخصات مالک

 خوانده : مشخصات مستاجر

 وکیل : در صورت انتخاب وکیل مشخصات وکیل انتخابی یا وکیل معاضدتی

 خواسته : صدور حکم بر تعديل اجاره بها با احتساب کليه خسارات دادرسي به شرح ذيل با جلب نظر کارشناس

دلایل و منضمات : ۱- فتوکپي مصدق قرارداد اجاره ۲- فتوکپي مصدق اظهارنامه شماره….. ۳٫ عند الزوم جلب نظر کارشناس ۴٫ فتوکپی مصدق سند مالکیت ۵٫ وکالتنامه وکیل(اضافه کردن اجاره)

رياست محترم مجتمع قضايي/دادگستري ……

با سلام و دعاي خير- احتراماً به استحضار مي رساند:(اضافه کردن اجاره)

اينجانب مالک يکباب مغازه داراي پلاک ثبتي …. واقع در بخش…. شهرستان مي باشم که به موجب قرارداد مورخه ….. براي مدت يکسال به خوانده محترم اجاره داده ام. نظر به اينکه خوانده پس از گذشت سه سال از تاريخ انقضا عقد اجاره حتي با ارسال اظهارنامه شماره …. حاضر به افزايش اجاره بها نگرديده است و از طرفي هزينه زندگي ترقي نموده است مستنداً به ماده ۴ قانون روابط موجر و مستاجر سال ۱۳۵۶ صدور حکم بر تعديل اجاره بها با توجه به درصد شاخص کل بهاي کالاها و خدمات مصرفي با احتساب کليه خسارات دادرسي مورد استدعاست.(اضافه کردن اجاره)

نمونه دادخواست تعدیل اجاره بها ۲ (اضافه کردن اجاره)

خواهان : مشخصات مالک

 خوانده : مشخصات مستاجر

 وکیل : در صورت انتخاب وکیل مشخصات وکیل انتخابی یا وکیل معاضدتی

 خواسته : صدور حکم بر تعديل و افزايش اجاره بها طبق نظر کارشناس و الزام خوانده به پرداخت ما به التفاوت آن با احتساب کليه خسارات دادرسي به شرح متن(اضافه کردن اجاره)

دلایل و منضمات : ۱- فتوکپي مصدق قرارداد اجاره ۲- فتوکپي مصدق اظهارنامه شماره….. ۳٫ عند الزوم جلب نظر کارشناس ۴٫ فتوکپی مصدق سند مالکیت ۵٫ وکالتنامه وکیل(اضافه کردن اجاره)

رياست محترم مجتمع قضايي/دادگستري ……

با سلام و دعاي خير- احتراماً به استحضار عالي مي رساند:(اضافه کردن اجاره)

اينجانب مالک يک باب گاراژ داراي پلاک ثبتي….. واقع در بخش…. شهرستان….. مي باشم که آن را به موجب قرارداد رسمي اجاره شماره…. مورخ…… تنظيمي در دفترخانه اسناد رسمي شماره….. شهرستان….. براي مدت…… سال به خوانده محترم اجاره دادم. نظر به اينکه مدت سه سال از تاريخ حکم قطعي تعديل اجاره بها مي گذرد و هزينه زندگي ترقي و افزايش نموده است و با ارسال اظهارنامه شماره…… نيز خوانده حاضر به افزايش اجاره به صورت توافقي نگرديده است .مستنداً به مواد ۴ و ۵ قانون روابط موجر و مستاجر سال ۱۳۵۶ صدور حکم برتعديل و افزايش اجاره بها با جلب نظر کارشناس و صدور حکم بر محکوميت خوانده به پرداخت ماباالتفاوت آن با احتساب کليه خسارات دادرسي تقاضا مي شود.(اضافه کردن اجاره) 


(اضافه کردن اجاره)گروه وکلای دادشید،وکیل،وکالت،مشاوره حقوقی،موسسه حقوقی,

(اضافه کردن اجاره)گروه وکلای دادشید،وکیل،وکالت،مشاوره حقوقی،موسسه حقوقی,


گروه وکلای دادشید

موسسه حقوقی ندای عدالت ساعی (گروه وکلای دادشید) با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری آماده ارائه انواع خدمات حقوقی و وکالت در مراجع حقوقی کیفری دیوان عدالت و  سایر مراجع حقوقی و اداری توسط وکیل و مشاوره حقوقی در سرتاسر کشور می باشد جهت ارتباط با این مجموعه اینجا را کلیک کنید.

همیشه بخاطر داشته باشید؛ مسائل مشابه حقوقی الزاماََ راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با وکیل یا مشاور حقوقی هیچ گونه اقدامی انجام ندهید.


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.