محاسبه مهریه به نرخ روز _ گروه وکلای دادشید

محاسبه

نحوه محاسبه به نرخ روز

براساس مصوبه هیات وزیران در سال ۷۷ نحوه محاسبه ارزش فعلی به شکل زیر محاسبه می شود لازم بذکر است عدد شاخص در هر ماه توسط مرکزی (همان نرخ تورم ماهیانه) اعلام می شود و در پایان هر سال یک عدد میانگین از جمع همه آنها بدست می آید که به آن نرخ تورم سالیانه گفته می شود:
عدد شاخص در سال قبل را بر عدد شاخص در سال وقوع عقد تقسیم می کنیم و نتیجه را در مبلغ مندرج در عقدنامه ضرب می کنیم به این ترتیب مبلغ مقدار به نرخ روز مشخص خواهد شد.

این نحوه محاسبه به شکل فرمولی به صورت زیر است:
مبلغ مندرج در عقدنامه × (عدد شاخص در سال وقوع عقد ÷ عدد شاخص در سال ۱۳۹۰). به این ترتیب مقدار فوق در سال ۱۳۹۱ می شود ۱۱۷۹۶۱۷۰۲ ریال.

بدیهی است تا پایان سال ۹۱، صورت کسر فوق، شاخص سال ۱۳۹۰ یعنی عدد ۲۷۷/۲۱ خواهد بود و بعد از اتمام سال ۱۳۹۱ ورود به سال ۱۳۹۲، شاخص سال ۱۳۹۱ جایگزین شاخص سال ۱۳۹۰ خواهد گردید.

برای محاسبه وجه نقد به نرخ روز برای محاسبه قابل پرداخت به نرخ روز، سال عقد و سال قبل از وصول را انتخاب نمایید، مبلغ مهریه را به عدد و بدون علائم غیر عددی در کادر مربوطه وارد نمایید، سپس روی محاسبه مهریه کلیک نمایید.

برای محاسبه مهریه اینجا را کلیک کنید


محاسبه مهریه،حقوق،وکیل،وکالت،مشاوره حقوقی،دادشید،


گروه وکلای دادشید

موسسه حقوقی ندای عدالت ساعی (گروه وکلای دادشید) با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری آماده ارائه انواع خدمات حقوقی و در مراجع حقوقی کیفری دیوان عدالت و  سایر مراجع حقوقی و اداری توسط  و مشاوره حقوقی در سرتاسر کشور می باشد جهت ارتباط با این مجموعه اینجا را کلیک کنید.

همیشه بخاطر داشته باشید؛ مسائل مشابه حقوقی الزاماََ راه حل مشابهی ندارند بدون مشورت با یا مشاور حقوقی هیچ گونه اقدامی انجام ندهید.


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.